Kar Küreme Makinesi Fiyatı ve Özellikleri

Kar Küreme Makinesi Fiyatı ve Özellikleri

Sağlam bir kış ortamı hepimizi beklerken önceliğinde hazırlık gerektirir. Her kar yağışından sonra yollar kapanırken kar küreyiciler sayesinde tekrar hareket edebilir eski haline getirmek, eski yöntemlere göre çok daha etkilidir. Bu sayede siz de soğuk havada dışarıda daha az vakit geçirirsiniz.  

Doğru Kar Küreyiciyi Seçin

Etkili kar temizlemek için her zaman en üst modele ihtiyacınız yoktur. Orta ve küçük ölçekli kar küreyiciler de kar yağışının ardından temizlik işini kolaylıkla yapabilmektedir. Küçük yerlerde, yollarda ise kompakt ve daha kolay kar küreyici modellerini tercih etmelisiniz.  Bununla birlikte, geniş veya tepelik yollar ve derin kar yüksekliği ise şanzımanlı ve hareket edebilen daha büyük bir kar küreme makinesine ihtiyaç duymaktadır.

Performans, motor ve tasarımla birlikte daha da belirleyici olmaktadır.  Daha büyük motor ve tasarım her zaman ihtiyacınız olan makine olmayabilir. Pekala küçük kar küreyiciler de yolunuzu büyük makinelere göre daha hızlı ve kolaylıkla açabilir. Bu tamamen ihtiyacınıza uygun makine almakla ilgilidir. Peki satın almadan önce hangi kar küreyici tipleri ve modellerini tercih etmelisiniz. İşte bilmeniz gerekenler.  

 >> KAR KÜREME MAKİNESİ <<MODELLERİ, ÇEŞİTLERİ, ÖZELLİKLERİNİ İNCELEMEK, SATIN ALMAK İÇİN KIRMIZI ALANA TIKLAYIN.

Tek Kademeli Elektrikli Kar Küreyici 

Tek kademeli elektrikli kar küreyiciler, kar seviyesi 15 cm'den daha az olan, yollar, güverteler ve yürüyüş yolları için en iyisidir.  Çim biçme makinesi boyutunda, tek kademeli elektrikli kar küreyicileri kullanmak çok kolaydır ve  kar küreyiciler arasında en hafif, sessiz ve en kolay modellerdir. 

Nasıl çalışır ? Plastik bir burgu karı çeker ve tek adımda oluğa atar. Ancak burgu çakıl atabilir, bu nedenle insanların ve evcil hayvanları uzakta güvenli bir mesafede tutmalısınız. 

Elektrik motorlu kar küreyici sizi yakıt almaktan ve motor bakımından kurtarır, ancak bir güç kablosu menzili ve manevra kabiliyetini sınırlandırabilir. Şerit alanda 50 cm'in altında çalışmak temizleme işlemi için birden çok geçiş gerektirir. Motorun mütevazi gücü dik yamaçlar için uygun değildir.

 

Tek Kademeli Benzinli Kar Küreme Makinesi 

Tek kademeli benzinli kar küreyiciler, 20 cm kar seviyelerinde, orta ölçekli, asfalt yollar ve yürüyüş yolları için iyi bir seçimdir. 

Bu modeller bir kablo kısıtlaması olmadan çalışırlar.  Oldukça hafif ve kullanımı kolaydır. Çim biçme makinesi kadar yer kaplarlar. Ayrıca daha büyük bir aralıkta (50 ila 60 cm) temizlerler ve marşlı olarak çalıştırma olanağı tanırlar. 

Benzinli motorlar 4 zamanlıdır. Ancak elektrikli model gibi, çakıl fırlatabilir, araba yolları için zayıf bir tercihtir. Burguları sadece mütevazı çekme gücü sağlar ve dik yamaçlarda yana doğru gidebilir. 

 

İki Kademeli Benzinli Kar Küreme Makinesi  

İki kademeli benzinli modeller, 40 cml kar seviyesinde çalışabilen, uzun ve geniş yerler için en iyisidir. Bazı modeller 75 cm genişliğe kadar bir aralığı temizler ve tekerlekleri dik eğimli kısımları işleyebilir. 

Daha küçük modellerde olduğu gibi, iki kademeli benzinli kar küreyiciler, karı kaldırıp atmak için burgu kullanıyor ancak karı dışarı atmaya yardımcı olması için fan benzeri bir pervanesi de bulunuyor.  

İki kademeli kar küreyiciler, çakılları ve  karları temizlemek için en iyisidir, çünkü burgu yere dokunmaz. Ancak makineler daha küçük modellere kıyasla nispeten ağır ve pahalıdır..Kompakt 60 cm genişlikteki modeller depolama alanında traktörü kadar alan kaplarlar.

 

Üç Kademeli Benzinli Kar Küreme Makinesi   

Üç kademeli benzinli kar küreyiciler, 45 cm veya daha fazla kar yüksekliğinde  en zor şartlar altında şiddetli kar ile uğraşmak zorunda kalan ev sahiplerini hedefleyen kar üfleyici türüdür.

Hızlandırıcısı, geleneksel iki kademeli makinelerden ayıran özelliktir. Adından da anlaşılacağı üzere bu özellik, toplama burgularından kar alıp tahliye çarkına iterek kar temizlemeyi hızlandırır. 

İki kademeli muadilleri gibi, üç kademeli kar küreyiciler de bazı durumlarda 75 cm genişliğinde kar tabakasını temizleyebilir. Diğer modellere göre pahalı ve ağırdır. Bir garajda veya kulübede çok fazla yer kaplarlar.

Kar Küreyicilerin Olmazsa Olmazları

Bakımı iyi yapılmış bir kar küreyici bile sorunlarla karşılaşabilir. Makinenizin en çok ihtiyaç duyduğunuzda çalıştığından emin olmak için bu ek parçaları elinizin altında tutun:

• Kayışlar. Tek kademeli makineler için bir tahrik kayışı ve iki kademeli modeller için iki tahrik kayışına ihtiyacınız olacak.

• Makaslar. İki kademeli modellerde, burgu çok zorlanırsa motoru ve şanzımanı kırarak korurlar. Ekstraları el altında tutun.

• Yakıt stabilizatörü. Kar küreyiciyi her hafta çalıştırıyorsanız, üniteyi ilkbaharda depoya koyana kadar ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak makine boşta kaldığında depoda benzin, yakıt hatları ve karbüratör parçalanır ve yoğunlaşır. Yakıtınıza dengeleyici ilave etmek bu işlemi yavaşlatabilir. 

Kar Küreyici Derecelendirmeleri

Dikkat Edilecek Özellikler

İyi bir kar üfleyici, karı istediğiniz herhangi bir yönde gönderen düz, tek kollu oluk kontrolü ile temizleme kabiliyetini birleştirir.  Genellikle kontrol edebileceğiniz zemin örneklerine sahiptir. Kulp yüksekliğine ve sık sık kullanacağınız oluk ayarlama kontrollerini ayarladığınıza emin olun. Aklınızda tutmanız gereken diğer önemli özellikler şunlardır:

Boşaltma Çekim Kontrolü:  Kumanda kolları, boşaltma oluğunu dikey ve yatay yönünü bir kol ile itebilir. Kalın eldiven giyerseniz manevra yapmak biraz zor olabilir. Elle kumanda ederek daha kolay dönebilen krank kontrollerini görüyoruz. Soğuk iklimlerde bu daha iyi bir seçenek olabilir, krankın uygun bir konumda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Güvenlik: Tüm kar küreyicilerde güvenlik için gaz kelebeği kontrolü bulunuyor. Bu kontrolü bıraktığınızda motor stop ederek çalışmayı durdurur. 

Uzun sap: Tek kademeli modellerde daha uzun bir tutamak, boşaltma oluğundan atılan karın yüksekliğini ve yönünü hızlı bir şekilde değiştirmenizi sağlar.

Elektrikli Başlatma : Çoğu gazla çalışan model, marşlı motorla birlikte sunuluyor. Bu sayede marşa basarak kolayca çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Far: Birçok iki ve üç kademeli makinelerde bu özellik karanlıkta da çalışmanızı sağlar.

Hız: Çok kademeli kar küreyicilerde çok sayıda hız düzeyi bulunmaktadır. Tek kademeli modellerde ise genelde 1 adet hız yani şanzıman bulunuyor.  Yoğun kar yağışı altında hızla çalışmak işinizi hızlı bitirmenizi yardımcı olacaktır. 

Tetik :Çok kademeli modellerde tutma çubuğundaki tetik bırakma, gücü bir veya iki tekerleğe vermeden hareket ettirmeyi kolaylaştırır.

Cevaplayın

Tüm alanlar gereklidir.

İsim:
E-posta: (Yayınlanmadı.)
Yorum:
Tip Kodu: