Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

KABİNLİ JENERATÖRLER
KABİNLİ JENERATÖRLER

Jeneratör Nedir?

En basit haliyle, jeneratör mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir cihazdır. Mekanik enerjiyi oluşturmak için çeşitli kaynaklar kullanılabilir. Buhar türbinleri, gaz türbinleri, su türbinleri, içten yanmalı motorlar ve hatta el krankları dahi örnek olarak gösterilebilir. Dünyanın ilk elektromanyetik jeneratörü 1831...

Jeneratör Nedir?

En basit haliyle, jeneratör mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir cihazdır. Mekanik enerjiyi oluşturmak için çeşitli kaynaklar kullanılabilir. Buhar türbinleri, gaz türbinleri, su türbinleri, içten yanmalı motorlar ve hatta el krankları dahi örnek olarak gösterilebilir. Dünyanın ilk elektromanyetik jeneratörü 1831’de İngiliz bilim adamı Michael Faraday tarafından üretilmiştir. Sanılanın aksine, bu tip jeneratörler elektrik kesintilerinde değil, elektrik üretiminde kullanılır. Son kullanıcıya hitap eden ve güç kesintilerinde devreye giren jeneratör modelleri ise çoğunlukla içten yanmalı motorlar kullanarak çalışmaktadır.

Jeneratör Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Zira motoru bir kez çalıştırdıktan sonra, elde edilen mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmek daha kolaydır. Teorik olarak, böyle bir motoru çalıştırmak için insan gücü dahi kullanılabilir. Nitekim 8 saat boyunca pedal çeviren ortalama bir insan, yaklaşık 75 watt’lık (0.1 beygir gücü) bir elektrik enerjisi üretebilmektedir. Jeneratör modelleri, kullanım amaçlarına göre çeşitli kategorilere ayrılır. Jeneratör satın alırken, hem bu kategorilere ve hem de diğer bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce, ihtiyaçlarınızın belirlenmesi gereklidir. Jeneratör, rastgele satın alınabilen bir cihaz değildir. Aynı klimalar gibi, jeneratör satın almadan önce de bir güç keşfi yaptırmanız gerekir.

Fiş jeneratör Farkı

Ancak konunun uzmanları ihtiyacınız olan toplam güç kapasitesini belirleyebilecektir. Aksi halde, yetersiz veya ihtiyacınız olandan çok daha güçlü bir model satın alma hatasını yapmanız mümkündür. Bu nedenle, her şeyden önce keşif yaptırmanız ve ihtiyacınız olan jeneratör kapasitesini belirlemeniz gereklidir. Jeneratörler uzun süreli çalışmaları için dizayn edilmiş cihazlardır ve aynı nedenle düzenli şekilde bakım ve onarım görmeleri gerekir. Bu nedenle isimsiz, bilinmeyen markalara ait modeller yerine tanınan, bilinen ve güvenilen modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Jeneratör açık havada kullanılacaksa, su ve toz geçirmemesi ve nemden etkilenmemesi için izole edilmiş olması gerekir. Fiş Jeneratör, en kaliteli ve en güvenilir markalara ait jeneratörleri uygun fiyatlarla satın almak için ihtiyaç duyduğunuz tek adrestir.

Daha Fazla

KABİNLİ JENERATÖRLER  34 adet ürün var.

sayfa başına
1 ila 20 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.