Bu siteyi kullanmaya devam ederek, Şartlar ve Koşullarımızla çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

No product at this time

Filtrele

Stok durumu

Stok durumu

Fiyat

Fiyat

 • ₺5.015,00 - ₺59.868,00

Blog Yazılarımız

Aktif filtreler

   ₺13.990,15
   Atimax AG 270E Marşlı Benzinli Motor 9 Beygir
     ₺13.990,15Fiyat
     Atimax AG 270E Marşlı Benzinli Motor 9 Beygir
       ₺13.990,15Fiyat
       Atimax AG 270E Marşlı Benzinli Motor 9 Beygir
         ₺13.990,15Fiyat
           Atimax AG 200E Marşlı Benzinli Motor 6.5 Beygir
             ₺8.472,91Fiyat
             Atimax AG 200E Marşlı Benzinli Motor 6.5 Beygir
               ₺8.472,91Fiyat
               Atimax AG 200E Marşlı Benzinli Motor 6.5 Beygir
                 ₺8.472,91Fiyat
                 Deniz motoru modelleri ve fiyatları
                 DENİZ MOTORLARI

                 Deniz Motoru Nedir?

                 Aynı diğer motorlar gibi, deniz motoru da bir enerji türünü mekanik enerjiye dönüştürmek için kullanılan makinelerin genel adıdır. Örneğin pnömatik motorlar sıkıştırılmış havayı kullanarak mekanik enerji yaratır. Elektrik motorları ise elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürür. Kullanılan sisteme göre değişmekle birlikte, deniz motorları da aynı prensip doğrultusunda çalışır. Genel bir tanım yapmak gerekirse, deniz motorları, bir gemiyi veya tekneyi suda itmek için kullanılan mekanizma veya sistemin adıdır. Gemi ve teknelerin çoğu, pervanelerini çeviren bir elektrik motoru kullanır. İşte bu elektrik motoru, deniz motoru modellerinin çoğunda mevcuttur. Elbette, tercih edilen teknolojiye bağlı olarak farklı sistemler de kullanılabilmektedir.

                 Deniz Motoru Modelleri

                 Deniz motoru modelleri, büyüklüğüne ve tasarımına göre üç farklı kategoriye ayrılır. Bunlar elektrikli dıştan takma motorlar, dıştan takma deniz motorları ve içten takma deniz motorları şeklindedir. Küçük teknelerde çoğunlukla dıştan takma deniz motorları kullanılır. Buhar, gaz, su türbinleri ve hatta nükleer enerji ile çalışan deniz tahrik motor sistemleri de mevcuttur. Dıştan takma deniz motoru modelleri, teknelerin dışına yerleştirilecek şekilde tasarlanmış, motor, vites kutusu ve pervane içeren bağımsız bir üniteden oluşan bir itme sistemidir. Bunlar, küçük tekneleri itmek için kullanılan en yaygın yöntemdir. Dıştan takmalı deniz motorları itme yönünü kontrol edecek şekilde tasarlandığından, itme gücüne el olarak direksiyon kontrolü de sağlarlar.

                 Deniz Motoru Fiyatları

                 Hatta motor çalışmadığında dahi bir dümen olarak kullanılmaları mümkündür. Dıştan takma deniz motorları, içten takma motorların aksine, bakım ve onarım işlemleri için kolayca çıkarılabilirler. Bu açıdan daha pratik ve kullanışlıdırlar. Ancak içten takma motorlar daha fazla itme gücü üretebilir. Deniz motoru fiyatları, motorun çalışma sistemine, ürettiği itme gücüne ve kapasitesine göre değişir. İhtiyaçlarınıza uygun modeli belirlemek, bu nedenle büyük önem taşımaktadır. Fiş Jeneratör, uygun fiyatlı, kaliteli ve her ihtiyaca hitap edebilen deniz motoru modelleri ile hizmetinizdedir.