DENİZ MOTORLARI
DENİZ MOTORLARI

Deniz Motoru Nedir?

Aynı diğer motorlar gibi, deniz motoru da bir enerji türünü mekanik enerjiye dönüştürmek için kullanılan makinelerin genel adıdır. Örneğin pnömatik motorlar sıkıştırılmış havayı kullanarak mekanik enerji yaratır. Elektrik motorları ise elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürür. Kullanılan sisteme göre değişmekle birlik...

Deniz Motoru Nedir?

Aynı diğer motorlar gibi, deniz motoru da bir enerji türünü mekanik enerjiye dönüştürmek için kullanılan makinelerin genel adıdır. Örneğin pnömatik motorlar sıkıştırılmış havayı kullanarak mekanik enerji yaratır. Elektrik motorları ise elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürür. Kullanılan sisteme göre değişmekle birlikte, deniz motorları da aynı prensip doğrultusunda çalışır. Genel bir tanım yapmak gerekirse, deniz motorları, bir gemiyi veya tekneyi suda itmek için kullanılan mekanizma veya sistemin adıdır. Gemi ve teknelerin çoğu, pervanelerini çeviren bir elektrik motoru kullanır. İşte bu elektrik motoru, deniz motoru modellerinin çoğunda mevcuttur. Elbette, tercih edilen teknolojiye bağlı olarak farklı sistemler de kullanılabilmektedir.

Deniz Motoru Modelleri

Deniz motoru modelleri, büyüklüğüne ve tasarımına göre üç farklı kategoriye ayrılır. Bunlar elektrikli dıştan takma motorlar, dıştan takma deniz motorları ve içten takma deniz motorları şeklindedir. Küçük teknelerde çoğunlukla dıştan takma deniz motorları kullanılır. Buhar, gaz, su türbinleri ve hatta nükleer enerji ile çalışan deniz tahrik motor sistemleri de mevcuttur. Dıştan takma deniz motoru modelleri, teknelerin dışına yerleştirilecek şekilde tasarlanmış, motor, vites kutusu ve pervane içeren bağımsız bir üniteden oluşan bir itme sistemidir. Bunlar, küçük tekneleri itmek için kullanılan en yaygın yöntemdir. Dıştan takmalı deniz motorları itme yönünü kontrol edecek şekilde tasarlandığından, itme gücüne el olarak direksiyon kontrolü de sağlarlar.

Deniz Motoru Fiyatları

Hatta motor çalışmadığında dahi bir dümen olarak kullanılmaları mümkündür. Dıştan takma deniz motorları, içten takma motorların aksine, bakım ve onarım işlemleri için kolayca çıkarılabilirler. Bu açıdan daha pratik ve kullanışlıdırlar. Ancak içten takma motorlar daha fazla itme gücü üretebilir. Deniz motoru fiyatları, motorun çalışma sistemine, ürettiği itme gücüne ve kapasitesine göre değişir. İhtiyaçlarınıza uygun modeli belirlemek, bu nedenle büyük önem taşımaktadır. Fiş Jeneratör, uygun fiyatlı, kaliteli ve her ihtiyaca hitap edebilen deniz motoru modelleri ile hizmetinizdedir.
Daha Fazla

DENİZ MOTORLARI  481 adet ürün var.

Alt Kategoriler

 • ELEKTRİKLİ DIŞTAN TAKMA MOTORLAR
  ELEKTRİKLİ DIŞTAN...

  Denizi anlaman gerekmez; Bir tek su damlasını seyretmen, yaşamın bütün harikalarını görmen için yeterlidir. A.W.Hare

  Yakın kıyı turlarında ve tatlı sularda kullanabileceğiniz çevreci elektrikli deniz motorları ile sessiz ve keyifli seferler sizi bekliyor. Şişme botlara uygun bu tip motorlar eğlenceli dakikaların habercisi olarak dünyada binlerce denize gönül verenler tarafından kullanılıyor.

  Elektrikli (akülü) deniz motorları, size denizde harika anlar yaşatırken alacağınız hazzı artıracak aksesuarları ile baş döndürüyor. Örneğin güneş paneli ile sürekli şarj edebileceniz deniz motorunuzla 6 saatten fazla sürüş yaparak akşam tüm ailenize doyasıya balık ziyafeti yaşatabilirsiniz.

  Kısa ve uzun şaft seçenekleri ile alacağınız elektrikli dıştan takma deniz motorunuzu en keyifli günlerde kullanmanız için gereken her şey hazır.

  FİŞ Jeneratör güvencesi ve indirim fırsatları ile elektrikli deniz motorlarını tipe ve beklentilerinize oluşturduğumuz bu kategorimizde ücretsiz kargo, süper taksit fırsatları sunuyoruz.

  %100 güvenilir alt yapımızla, yüksek güvenlik tedbirlerimizle size en güvenli alışveriş deneyinimi yaşatıyoruz.

 • ELEKTRİKLİ İÇTEN TAKMA DENİZ MOTORLARI
  ELEKTRİKLİ İÇTEN TAKMA...

  Doğayı korumak hepimizin önceliğidir. Teknelerin doğaya saldığı karbondioksit, küresel ısınma sebeplerinden sadece biri. Kıyı turlarında veya tatlı sularda kullanılabilecek tipte içten takma elektrikli deniz motorları da sizleri doğaya saygılı bir seyahat sunuyor.

  Şanzıman ve kullanım tipine göre değişken, uzun süreli yolculuklar için geliştirildiler. En keyifli ve sessiz seyahatlar artık daha güvenli. 

  FİŞ Jeneratör güvencesi ile elektrikli içten takma deniz motorlarını size en uygun modelle oluşturarak özel teklifle sunuyoruz. 

 • DIŞTAN TAKMA DENİZ MOTORLARI
  DIŞTAN TAKMA DENİZ...

  Dıştan Takma Deniz Motorları

  Dıştan takma deniz motoru modelleri, teknelerin dışında kullanılan ve kendi muhafazaları olan motor çeşitleridir. Motor, vites kutusu ve pervane bağımsız bir ünite olarak bir muhafaza içine yerleştirilir ve teknelerin arka kısmına takılır. Dıştan takmalı deniz motorları, küçük teknelere itme gücü sağlamak için kullanılan en yaygın yöntemdir. Sadece itiş gücü değil, yön kontrolü de sağlarlar. Kendi etraflarında dönebilecek şekilde tasarlandıkları için, dış deniz motorları bir direksiyon olarak da kullanılabilir. Aynı şekilde, deniz motoru çalışmazken dahi bir dümen olarak kullanılmaları mümkündür. Diğer deniz motoru modellerine kıyasla en büyük avantajı, bakım ve onarım kolaylığıdır. Kolayca çıkarılıp yeniden takılabilirler.

  Dıştan Takma Deniz Motoru Modelleri ve Fiyat Listesi

  Deniz motoru parçaları ve sağlanan itme gücü, modelden modele değişiklik gösterir. Bu motorlar elektrikle, su jeti sistemiyle, propanla veya benzin/dizel gibi yakıt kaynaklarıyla çalışabilir. Elektrikli deniz motorları sessizdir ancak sağladıkları güç çok fazla değildir. Beygir gücü bakımından avantaj, benzinli motorlara aittir. Bunlar 15 – 135 beygir gücü arasında itme gücü sağlayabilir. Deniz motoru seçerken, ihtiyaçlara göre karar vermek gereklidir. Fiş Jeneratör, dünya markalarına ait dıştan takma deniz motorlarını stoklarına eklemiş ve uygun fiyatlarla satışa sunmuştur. Doğrudan web sitemiz üzerinden sipariş vermeniz mümkündür. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, siparişiniz kısa bir süre içinde adresinize teslim edilecektir.

 • İÇTEN TAKMA DENİZ MOTORLARI
  İÇTEN TAKMA DENİZ...

  Deniz sakin olduğu zaman, dümeni herkes tutar. P.Syrus

  Denizin hırçınlığını, dümendeki duruşunuz belirler.

  Marşına bastığınız anda yüksek mühendislik ve malzeme kalitesini hissetmek için tasarlandılar. Benzinli ve Dizel yakıtın tercih edildiği motor tipleri bulunmaktadır.


  Benzersiz deniz torku ve hızlı ivmelenme, güç-ağırlık oranlarının mükemmel dağılımı bir içten takma deniz motorunu zor şartlar için üstün bir tercih yaparlar. Yüksek güvenilirlik, yakıt verimliliği, düşük emisyon ve bir dizi akıllı özellikle birlikte sizinle birlikte maceradan maceraya gideceğiniz sadık bir arkadaşınız olacaktır.


  “Uzun zaman sahili gözden kaçırmayı kabul etmeyen, yeni diyarlar keşfedemez.”— Andre Gide

sayfa başına
1 ila 20 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.