Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

fj605c

Yeni

Ücretsiz Kargo !

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Bidon Madeni Yağ

Mobil Delvac 1 LE 5W-30

Dizel Motor Yağı

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 modern düşük emisyonlu araçlar için ileri motor korumasını, artırılmış yakıt tasarrufu potansiyeli1 ve motor dayanıklılığı, emisyon sistemi koruması ve daha uzun yağ değişim aralığı gibi diğer sürdürülebilirlik faydaları ile bir araya getiren tam sentetik, ağır hizmet dizel motor yağıdır

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 mükemmel performans sağlamak için son teknolojiyi kullanır ve karayolu taşımacılığı ile ulaştırma, madencilik, inşaat ve tarım gibi yol dışı kullanımlarda çok geniş bir yelpazede yer alan dizel ticari araçlar için uygundur. Mobil Delvac 1 LE 5W-30 tüm dünya genelinde çok çeşitli endüstri ve üretici şartnamelerini karşılar veya aşar.

Faydalar

Yüksek verimli , düşük emisyonlu motorlar, motor yağlarından beklenen  performans düzeyini çok yükseltmiştir. Dar toleranslı motor tasarımları yağ tüketimini düşürmüş ve bunun sonucunda, düşen katık seviyelerini yükselten yeni yağ ilaveleri azalmıştır. Ara soğutucu ve turboşarjlar kullanılarak yağ üzerindeki ısıl gerilimler artırılmıştır. Daha yüksek yakıt enjeksiyon basıncı, silindir basıncı ve gecikmeli zamanlama; yanma verimliliğini iyileştirirken, motor sıcaklıklarını, uçuculuğu ve yağın kurum yüklemesini artırmıştır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un ileri teknolojisi emisyon sistemlerini korurken, bu ağır koşullarda olağanüstü performans sağlamaktadır.

ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Aşınmaya Karşı Gelişmiş Koruma Uzun Motor Ömrü
Artırılmış Yakıt Tasarrufu Potansiyeli¹ Daha Az Yakıt Tüketimi
Daha Uzun Yağ Değişim Aralığı Daha Az Yağ Değişimi ve Daha Az Yağ Kullanımı
Emisyon Sistemi Koruması Emisyon Sistemi Dayanıklılığı ve Performansı
Mükemmel Düşük Sıcaklık Performansı Soğuk Havada Daha Kolay Başlatma

 

¹Geleneksel 15W-40 motor yağı ile karşılaştırıldığında - Asıl yakıt tasarrufu  iyileştirmesi, araç/ekipman türü, dışarıdaki sıcaklık, sürüş koşulları ve kullanmakta olduğunuz viskoziteye bağlıdır.

Onaylar

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki onay ve şartnameleri karşılar veya geçer: 5W-30 
ACEA E9 
ACEA E7 
ACEA E6 
API CJ-4 
API CI-4 PLUS 
API CI-4 
API SN 
JASO DH-2 
Caterpillar ECF-3 
Cummins CES 20081 
DAF Extended Drain 
Ford WSS-M2C171-E

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki imalatçı onaylarına sahiptir: 5W-30 
MB-Approval 235.28 
MB-Approval 228.51 
MB-Approval 228.31 
MAN M 3677 
MAN M 3477 
Volvo VDS-4 
Volvo VDS-3
Voith Retarder Oil Class B 
Deutz DQC IV-10 LA 
Detroit Diesel DDC Power Guard Oil Specification 93K218 
Mack EO-O Premium Plus 
MTU Oil Category 3.1 
Renault Truck RLD-3 
Renault Truck RLD-2 Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un ExxonMobil tarafından aşağıdakileri gerektiren uygulamalarda kullanılması tavsiye edilmektedir: 5W-30 

Renault Truck RGD 
Renault Truck RXD

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 
SAE Sınıfı 5W-30
Viskozite, ASTM D 445  
cSt @ 40ºC 69
cSt @ 100ºC 11.8
Vizkozite İndeksi, ASTM D 2270 168
Sülfatlanmış Kül, % Ağırlık, ASTM D 874 1,0
Toplam Baz #, mg KOH/g, ASTM D 2896 10
Akma Noktası, °C, ASTM D 97 -51
Parlama Noktası, °C, ASTM D 92 234
Yoğunluk @ 15°C, kg/l, ASTM D 4052 0.855
 

 

Kullanım Noktaları

  • Dizel Partikül Filtresi (DPF), Selektif Katalitik İndirgeme (SCR), Sürekli Rejenerasyon Kapanları (CRT), Dizel Oksidasyon Katalistleri (DOC) ve Egzoz Gazı Geri Dolaşım (EGR) gibi Teknolojileri kullanan Euro V/VI ve US EPA 2007/2010 Modern Düşük Emisyonlu Araçlar dahil Ağır Hizmet Dizel Motorları
  • Düşük sülfürlü dizel yakıt ve pek çok biyo-dizel yakıt formülasyonu kullanan Ağır Hizmet Dizel Motorları
  • Doğal Emişli ve Turbo Şarjlı Dizelle Çalışan Ekipmanlar
  • Karayollarında Kısa Mesafe ve Uzun Mesafe Kamyonları ve Otobüsleri
  • Yol Dışı Madencilik, İnşaat ve Tarım Ekipmanları

Sık Sorulan Sorular

S1: Mobil Delvac 1 LE 5W-30 kullanmanın faydaları nedir?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, sağladığı çok sayıda faydayı modern düşük emisyonlu araçların motor koruması için bir araya getiren tam sentetik, Ağır-Hizmet dizel motor yağıdır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30 kullanmanın faydaları:

.Motor dayanıklılığı için aşınma koruması

.Geleneksel 15W-40 yağlara göre yakıt tasarrufu sağlayan yakıt tasarrufu potansiyeli1 

.Daha az yağ değişimi ve daha az atık yağ için uzatılmış yağ değişim aralığı kapasitesi2.

.Modern düşük emisyonlu araçlar için emisyon sistemleri koruması3 

.Soğuk havalarda daha kolay ilk çalıştırma için mükemmel düşük sıcaklık performansı

 

S2: Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un özellikleri hangi endüstri şartnamelerini karşılıyor?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, dünyanın dört bir yanındaki çok kapsamlı üretici ve endüstri şartnamelerini veya daha fazlasını karşılıyor. Bunlardan bazıları:

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki gereksinimleri veya daha fazlasını karşılıyor: ACEA E9,E7,E6; API CJ-4/SN; JASO DH-2; Caterpillar ECF-3; Cummins CES 20081; DAF Extended Drain; Ford WSS-M2C171-E

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki üretici onaylarına sahiptir: MB-Approval 228.51/228.31; MAN M 3477; Volvo VDS-4/VDS-3; Deutz DQC IV-10 LA; Detroit Diesel DDC Power Guard Oil Specification 93K218; Mack EO-O Premium Plus; MTU Oil Category 3.1; Renault Truck RLD-3/RLD-2

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30, ExxonMobil tarafından aşağıdaki uygulamalar için tavsiye ediliyor: Renault Truck RXD/RGD

S3: Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un düşük viskoziteli teknolojisi yollardaki performansı nasıl etkiliyor?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, aşağıda sıralanan çok sayıda faydayı modern düşük emisyonlu araçların motor koruması için bir araya getiren tam sentetik, Ağır-Hizmet dizel motor yağıdır:

.Motor dayanıklılığı için aşınma koruması

.Normal 15W-40 yağlarına göre yakıt tasarrufu sağlayan yakıt tasarrufu potansiyeli1 

.Daha az yağ değişimi ve daha az atık yağ için uzatılmış yağ değişim aralığı kapasitesi2.

.Modern düşük emisyonlu araçlar için emisyon sistemleri koruması3 

.Soğuk havalarda daha kolay ilk çalıştırma için mükemmel düşük sıcaklık performansı

 

S4: Mobil Delvac 1 LE 5W-30 nasıl formüle edilmiştir?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, modern düşük emisyonlu araçlar için üst seviye performans sağlayan en son teknoloji kullanan tam sentetik, Ağır-Hizmet dizel motor yağıdır.

 

S5: Ticari bir aracın performansını arttırmak için güç aktarma sistemlerine başka hangi Mobil DelvacT yağlarının eklenmesi tavsiye edilir?

Eğer araçlarınız için dünya standartlarında teknoloji talep ediyorsanız, ExxonMobil "tampondan tampona" koruma sağlayan flagship ürünü Mobil Delvac sentetik yağlarını tavsiye eder. 

ExxonMobil, ticari araçlar için kapsamlı bir sentetik ürün gamı sunuyor: Mobil Delvac 1 motor yağları, Mobil DelvacT Synthetic Transmission Fluids, Mobil Delvac sentetik dişli yağları, Mobil DelvacT Synthetic ATF ve Mobil SHCT gresleri.

S6: Mobil Delvac 1 LE 5W-30, hafif hizmet ticari araçlar, kamyonlar ve yol dışı arazi araçlarında kullanıma uygun şekilde mi geliştirilmiştir?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, nakliye, madencilik, inşaat ve tarım gibi sektörlerde hem arazi hem de normal yollarda kullanılan birbirinden farklı dizel motorlu ticari araçlar için uygundur.

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ayrıca, içinde o servis kategorisinin yağının tavsiye edildiği benzinli motorlar için API Servis kategorisi SN gereksinimlerini karşılar ya da aşar.

S7: OEM'ler araçlarında kullanılmak üzere Mobil Delvac 1 LE 5W-30'a onay verdiler mi?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, dünyanın dört bir yanındaki çok kapsamlı üretici ve endüstri şartnamelerini ya da daha fazlasını karşılıyor. Bunlardan bazıları:

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki gereksinimleri veya daha fazlasını karşılıyor:: ACEA E9,E7,E6; API CJ-4/SN; JASO DH-2; Caterpillar ECF-3; Cummins CES 20081; DAF Extended Drain; Ford WSS-M2C171-E;

.Aşağıdaki üretici onaylarına sahiptir: MB-Approval 228.51/228.31; MAN M 3477; Volvo VDS-4/VDS-3; Deutz DQC IV-10 LA; Detroit Diesel DDC Power Guard Oil Specification 93K218; Mack EO-O Premium Plus; MTU Oil Category 3.1; Renault Truck RLD-3/RLD-2

.ExxonMobil tarafından aşağıdaki uygulamalar için tavsiye ediliyor: Renault Truck RXD/RGD

S8: OEM'ler gelecek yıllarda müşterilerin daha fazla yakıt tasarrufu taleplerine yanıt olarak 5W-30 motor yağları gibi, daha düşük viskoziteye sahip ürünler kullanmaya ve tavsiye etmeye başlayacaklar mı?

Daha fazla yakıt tasarrufu talep eden müşterilerin olması, OEM'leri yakıt tasarrufunu artıracak ve genel motor performansını iyileştirecek her etkeni (yağlar dahil) incelemeye yöneltmesi bekleniyor.

Sürüş tarzı, aracın yaşı/durumu, trafik koşulları, hava durumu, bakım uygulamaları ve benzer birçok etkenin yakıt tasarrufunu etkilediğini göz önünde bulundurmak gerekir.

 

S9: Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ticari araç sahiplerinin/operatörlerinin motor korumasından ödün vermeden araçlarının yakıt ekonomisini iyileştirmesine nasıl yardımcı oluyor?

ExxonMobil'in teknoloji liderliği konusundaki taahhüdünün önemli bir parçası, dünyanın önde gelen orijinal ekipman üreticilerinden (OEM) bazıları ile iş birliği yapılmasını da kapsayan ileri düzey araştırma ve ürün geliştirme yatırımlarıdır. Bu taahhüt sonucu elde edilen motor yağları sadece motorların korunmasını sağlamıyor, aynı zamanda iyileştirilmiş yakıt tasarrufu gibi performans avantajlarını da mümkün kılıyor.

Yağın, yakıt tasarrufu üzerindeki etkisi ele alındığında en önemli parametre viskozite kontrolüdür. Her türlü kullanım koşulunda en uygun viskozite kullanılırsa, motor sürtünmesi ve bunun sonucunda yakıt tüketimi de azalacaktır.

15W-XX yerine 5W-XX kullanılması potansiyel yakıt tasarruflarını değerlendirme şansını artırır. Ayrıca, XW-40 yerine XW-30 kullanılması da potansiyel yakıt tasarruflarını değerlendirme şansını artırabilir. Bir 5W-30 motor yağı kullanıldığında, bu iki yakıt tasarrufu modeli bir araya getiriliyor.

Ayrıca yağın bozulması ve kontamine olması viskoziteyi zamanla artırabilir. İs partikülleri, atıklar ve yağın bozulması sırasında oluşan yan ürünler yağın kalınlaşmasına ve bunun sonucunda daha düşük yakıt tasarrufuna ve daha az aşınma korumasına neden olabilirler. Bir yağın, ısı, oksidasyon ve kurum temelli kalınlaşmaya karşı dirençli olacak şekilde özel olarak tasarlanmış olması gerekir.

Her ne kadar yakıt tasarrufu önemli olsa da mükemmel motor koruması sağlayan bir yağ seçmek de şarttır. 5W-30 viskozite sınıfı ve uzatılmış yağ değişimi onaylarının gösterdiği üzere Mobil Delvac 1 LE 5W-30 en üstün performansı elde etmek için formüle edilmiştir1. Son olarak sürüş tarzı, aracın yaşı/durumu, trafik koşulları, hava durumu, bakım uygulamaları ve benzer birçok etkenin yakıt tasarrufunu olumlu ve olumsuz etkilediğini göz önünde bulundurmak gerekir.

1Yakıt ekonomisi değerlendirmeleri yük taşıma kapasitesinin % 75'i yüklü (yaklaşık 32 ton civarında) iki adet Volvo FM440 Euro V kamyon kullanılarak gerçekleştirildi. Testler, İngiltere'de Millbrook Proving Ground, Ltd.'in pistlerinde yapıldı. Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve mineral 15W-40 motor yağı karşılaştırması sonucunda,Volvo kamyonlarda otoyol sürüş koşullarında ortalama %1,8 gibi istatistiksel olarak belirgin bir oranda yakıt tasarrufu sağlandığı gözlenmiştir. Test ortamındaki değişikliklerin yakıt tasarrufu üzerinde istatistiksel olarak belirgin etki yaptığı durumlarda gerekli düzeltmeler yapılmıştır. Yakıt tasarrufu, araç/ekipman tipine, hava sıcaklığına, sürüş koşullarına ve kullanılmakta olan yağın viskozitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

2Mobil Delvac 1 LE 5W-30*geleneksel mineral yağlara göre uzun yağ değişim aralığı sunar. Mobil Delvac 1 LE 5W-30*endüstri kuruluşları ve Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM) tarafından belirlenmiş Daimler MB-Approval 228.51* ve Volvo VDS-4* gibi pek çok uzun yağ değişim aralığı şartnamesini karşılar veya aşar. Ekipmanınıza ilişkin tavsiyeler için her zaman Orijinal Ekipman Üreticinize (OEM) danışın.

 

3Ticari araçların emisyonlarını azaltmak amacıyla tüm dünyada pek çok Euro V, Euro VI, US EPA 2007/2010 ve benzeri gelişmiş yol araçları motorlarında Dizel Partikül Filtresi (DPF), Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) katalizörleri veya Sürekli Rejenerasyon Sistemi (CRT) gibi egzoz emisyon sistemleri kullanılmaktadır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30* ticari araçlarda emisyon azaltma sistemlerinin korunmasına ve bu sistemlerin verimli olmasına yardımcı olur. Mobil Delvac 1 LE 5W-30* pek çok endüstri ve üretici şartnamelerini karşılar veya aşar. Tam ve kapsamlı tavsiyeler araç kullanıcı el kitaplarında bulunmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yap

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Bidon Madeni Yağ

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Bidon Madeni Yağ

Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 150 TL 900 TL
7 130 TL 912 TL
8 115 TL 918 TL
9 103 TL 926 TL
10 93 TL 933 TL
11 85 TL 938 TL
12 79 TL 945 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 150 TL 900 TL
7 129 TL 904 TL
8 114 TL 910 TL
9 102 TL 916 TL
10 92 TL 921 TL
11 84 TL 927 TL
12 78 TL 933 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 151 TL 908 TL
7 131 TL 914 TL
8 115 TL 923 TL
9 103 TL 929 TL
10 94 TL 936 TL
11 86 TL 945 TL
12 79 TL 951 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 150 TL 900 TL
7 129 TL 905 TL
8 114 TL 911 TL
9 102 TL 917 TL
10 92 TL 922 TL
11 84 TL 928 TL
12 78 TL 934 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 151 TL 904 TL
7 130 TL 912 TL
8 115 TL 920 TL
9 103 TL 927 TL
10 94 TL 935 TL
11 86 TL 943 TL
12 79 TL 950 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 150 TL 900 TL
7 130 TL 909 TL
8 114 TL 914 TL
9 102 TL 918 TL
10 92 TL 923 TL
11 84 TL 927 TL
12 78 TL 932 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 150 TL 900 TL
7 129 TL 905 TL
8 114 TL 911 TL
9 102 TL 917 TL
10 92 TL 922 TL
11 84 TL 928 TL
12 78 TL 934 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 900 TL 900 TL
2 450 TL 900 TL
3 300 TL 900 TL
4 225 TL 900 TL
5 180 TL 900 TL
6 150 TL 900 TL
7 129 TL 900 TL
8 113 TL 907 TL
9 101 TL 912 TL
10 92 TL 918 TL
11 84 TL 924 TL
12 77 TL 929 TL

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.