fj212c

Yeni

Ücretsiz Kargo !

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Madeni Yağ

Mobil Delvac 1 LE 5W-30

Tam Sentetik Ağır Hizmet Dizel Motor Yağı

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 modern düşük emisyonlu araçlar için ileri motor korumasını, artırılmış yakıt tasarrufu potansiyeli1 ve motor dayanıklılığı, emisyon sistemi koruması ve daha uzun yağ değişim aralığı gibi diğer sürdürülebilirlik faydaları ile bir araya getiren tam sentetik, ağır hizmet dizel motor yağıdır

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 mükemmel performans sağlamak için son teknolojiyi kullanır ve karayolu taşımacılığı ile ulaştırma, madencilik, inşaat ve tarım gibi yol dışı kullanımlarda çok geniş bir yelpazede yer alan dizel ticari araçlar için uygundur. Mobil Delvac 1 LE 5W-30 tüm dünya genelinde çok çeşitli endüstri ve üretici şartnamelerini karşılar veya aşar.

Faydalar

Yüksek verimli , düşük emisyonlu motorlar, motor yağlarından beklenen  performans düzeyini çok yükseltmiştir. Dar toleranslı motor tasarımları yağ tüketimini düşürmüş ve bunun sonucunda, düşen katık seviyelerini yükselten yeni yağ ilaveleri azalmıştır. Ara soğutucu ve turboşarjlar kullanılarak yağ üzerindeki ısıl gerilimler artırılmıştır. Daha yüksek yakıt enjeksiyon basıncı, silindir basıncı ve gecikmeli zamanlama; yanma verimliliğini iyileştirirken, motor sıcaklıklarını, uçuculuğu ve yağın kurum yüklemesini artırmıştır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un ileri teknolojisi emisyon sistemlerini korurken, bu ağır koşullarda olağanüstü performans sağlamaktadır.

ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Aşınmaya Karşı Gelişmiş Koruma Uzun Motor Ömrü
Artırılmış Yakıt Tasarrufu Potansiyeli¹ Daha Az Yakıt Tüketimi
Daha Uzun Yağ Değişim Aralığı Daha Az Yağ Değişimi ve Daha Az Yağ Kullanımı
Emisyon Sistemi Koruması Emisyon Sistemi Dayanıklılığı ve Performansı
Mükemmel Düşük Sıcaklık Performansı Soğuk Havada Daha Kolay Başlatma

 

¹Geleneksel 15W-40 motor yağı ile karşılaştırıldığında - Asıl yakıt tasarrufu  iyileştirmesi, araç/ekipman türü, dışarıdaki sıcaklık, sürüş koşulları ve kullanmakta olduğunuz viskoziteye bağlıdır.

Onaylar

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki onay ve şartnameleri karşılar veya geçer: 5W-30 
ACEA E9 
ACEA E7 
ACEA E6 
API CJ-4 
API CI-4 PLUS 
API CI-4 
API SN 
JASO DH-2 
Caterpillar ECF-3 
Cummins CES 20081 
DAF Extended Drain 
Ford WSS-M2C171-E

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki imalatçı onaylarına sahiptir: 5W-30 
MB-Approval 235.28 
MB-Approval 228.51 
MB-Approval 228.31 
MAN M 3677 
MAN M 3477 
Volvo VDS-4 
Volvo VDS-3
Voith Retarder Oil Class B 
Deutz DQC IV-10 LA 
Detroit Diesel DDC Power Guard Oil Specification 93K218 
Mack EO-O Premium Plus 
MTU Oil Category 3.1 
Renault Truck RLD-3 
Renault Truck RLD-2 Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un ExxonMobil tarafından aşağıdakileri gerektiren uygulamalarda kullanılması tavsiye edilmektedir: 5W-30 

Renault Truck RGD 
Renault Truck RXD

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 
SAE Sınıfı 5W-30
Viskozite, ASTM D 445  
cSt @ 40ºC 69
cSt @ 100ºC 11.8
Vizkozite İndeksi, ASTM D 2270 168
Sülfatlanmış Kül, % Ağırlık, ASTM D 874 1,0
Toplam Baz #, mg KOH/g, ASTM D 2896 10
Akma Noktası, °C, ASTM D 97 -51
Parlama Noktası, °C, ASTM D 92 234
Yoğunluk @ 15°C, kg/l, ASTM D 4052 0.855
 

 

Kullanım Noktaları

  • Dizel Partikül Filtresi (DPF), Selektif Katalitik İndirgeme (SCR), Sürekli Rejenerasyon Kapanları (CRT), Dizel Oksidasyon Katalistleri (DOC) ve Egzoz Gazı Geri Dolaşım (EGR) gibi Teknolojileri kullanan Euro V/VI ve US EPA 2007/2010 Modern Düşük Emisyonlu Araçlar dahil Ağır Hizmet Dizel Motorları
  • Düşük sülfürlü dizel yakıt ve pek çok biyo-dizel yakıt formülasyonu kullanan Ağır Hizmet Dizel Motorları
  • Doğal Emişli ve Turbo Şarjlı Dizelle Çalışan Ekipmanlar
  • Karayollarında Kısa Mesafe ve Uzun Mesafe Kamyonları ve Otobüsleri
  • Yol Dışı Madencilik, İnşaat ve Tarım Ekipmanları

Sık Sorulan Sorular

S1: Mobil Delvac 1 LE 5W-30 kullanmanın faydaları nedir?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, sağladığı çok sayıda faydayı modern düşük emisyonlu araçların motor koruması için bir araya getiren tam sentetik, Ağır-Hizmet dizel motor yağıdır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30 kullanmanın faydaları:

.Motor dayanıklılığı için aşınma koruması

.Geleneksel 15W-40 yağlara göre yakıt tasarrufu sağlayan yakıt tasarrufu potansiyeli1 

.Daha az yağ değişimi ve daha az atık yağ için uzatılmış yağ değişim aralığı kapasitesi2.

.Modern düşük emisyonlu araçlar için emisyon sistemleri koruması3 

.Soğuk havalarda daha kolay ilk çalıştırma için mükemmel düşük sıcaklık performansı

 

S2: Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un özellikleri hangi endüstri şartnamelerini karşılıyor?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, dünyanın dört bir yanındaki çok kapsamlı üretici ve endüstri şartnamelerini veya daha fazlasını karşılıyor. Bunlardan bazıları:

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki gereksinimleri veya daha fazlasını karşılıyor: ACEA E9,E7,E6; API CJ-4/SN; JASO DH-2; Caterpillar ECF-3; Cummins CES 20081; DAF Extended Drain; Ford WSS-M2C171-E

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki üretici onaylarına sahiptir: MB-Approval 228.51/228.31; MAN M 3477; Volvo VDS-4/VDS-3; Deutz DQC IV-10 LA; Detroit Diesel DDC Power Guard Oil Specification 93K218; Mack EO-O Premium Plus; MTU Oil Category 3.1; Renault Truck RLD-3/RLD-2

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30, ExxonMobil tarafından aşağıdaki uygulamalar için tavsiye ediliyor: Renault Truck RXD/RGD

S3: Mobil Delvac 1 LE 5W-30'un düşük viskoziteli teknolojisi yollardaki performansı nasıl etkiliyor?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, aşağıda sıralanan çok sayıda faydayı modern düşük emisyonlu araçların motor koruması için bir araya getiren tam sentetik, Ağır-Hizmet dizel motor yağıdır:

.Motor dayanıklılığı için aşınma koruması

.Normal 15W-40 yağlarına göre yakıt tasarrufu sağlayan yakıt tasarrufu potansiyeli1 

.Daha az yağ değişimi ve daha az atık yağ için uzatılmış yağ değişim aralığı kapasitesi2.

.Modern düşük emisyonlu araçlar için emisyon sistemleri koruması3 

.Soğuk havalarda daha kolay ilk çalıştırma için mükemmel düşük sıcaklık performansı

 

S4: Mobil Delvac 1 LE 5W-30 nasıl formüle edilmiştir?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, modern düşük emisyonlu araçlar için üst seviye performans sağlayan en son teknoloji kullanan tam sentetik, Ağır-Hizmet dizel motor yağıdır.

 

S5: Ticari bir aracın performansını arttırmak için güç aktarma sistemlerine başka hangi Mobil DelvacT yağlarının eklenmesi tavsiye edilir?

Eğer araçlarınız için dünya standartlarında teknoloji talep ediyorsanız, ExxonMobil "tampondan tampona" koruma sağlayan flagship ürünü Mobil Delvac sentetik yağlarını tavsiye eder. 

ExxonMobil, ticari araçlar için kapsamlı bir sentetik ürün gamı sunuyor: Mobil Delvac 1 motor yağları, Mobil DelvacT Synthetic Transmission Fluids, Mobil Delvac sentetik dişli yağları, Mobil DelvacT Synthetic ATF ve Mobil SHCT gresleri.

S6: Mobil Delvac 1 LE 5W-30, hafif hizmet ticari araçlar, kamyonlar ve yol dışı arazi araçlarında kullanıma uygun şekilde mi geliştirilmiştir?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, nakliye, madencilik, inşaat ve tarım gibi sektörlerde hem arazi hem de normal yollarda kullanılan birbirinden farklı dizel motorlu ticari araçlar için uygundur.

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ayrıca, içinde o servis kategorisinin yağının tavsiye edildiği benzinli motorlar için API Servis kategorisi SN gereksinimlerini karşılar ya da aşar.

S7: OEM'ler araçlarında kullanılmak üzere Mobil Delvac 1 LE 5W-30'a onay verdiler mi?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, dünyanın dört bir yanındaki çok kapsamlı üretici ve endüstri şartnamelerini ya da daha fazlasını karşılıyor. Bunlardan bazıları:

.Mobil Delvac 1 LE 5W-30 aşağıdaki gereksinimleri veya daha fazlasını karşılıyor:: ACEA E9,E7,E6; API CJ-4/SN; JASO DH-2; Caterpillar ECF-3; Cummins CES 20081; DAF Extended Drain; Ford WSS-M2C171-E;

.Aşağıdaki üretici onaylarına sahiptir: MB-Approval 228.51/228.31; MAN M 3477; Volvo VDS-4/VDS-3; Deutz DQC IV-10 LA; Detroit Diesel DDC Power Guard Oil Specification 93K218; Mack EO-O Premium Plus; MTU Oil Category 3.1; Renault Truck RLD-3/RLD-2

.ExxonMobil tarafından aşağıdaki uygulamalar için tavsiye ediliyor: Renault Truck RXD/RGD

S8: OEM'ler gelecek yıllarda müşterilerin daha fazla yakıt tasarrufu taleplerine yanıt olarak 5W-30 motor yağları gibi, daha düşük viskoziteye sahip ürünler kullanmaya ve tavsiye etmeye başlayacaklar mı?

Daha fazla yakıt tasarrufu talep eden müşterilerin olması, OEM'leri yakıt tasarrufunu artıracak ve genel motor performansını iyileştirecek her etkeni (yağlar dahil) incelemeye yöneltmesi bekleniyor.

Sürüş tarzı, aracın yaşı/durumu, trafik koşulları, hava durumu, bakım uygulamaları ve benzer birçok etkenin yakıt tasarrufunu etkilediğini göz önünde bulundurmak gerekir.

 

S9: Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ticari araç sahiplerinin/operatörlerinin motor korumasından ödün vermeden araçlarının yakıt ekonomisini iyileştirmesine nasıl yardımcı oluyor?

ExxonMobil'in teknoloji liderliği konusundaki taahhüdünün önemli bir parçası, dünyanın önde gelen orijinal ekipman üreticilerinden (OEM) bazıları ile iş birliği yapılmasını da kapsayan ileri düzey araştırma ve ürün geliştirme yatırımlarıdır. Bu taahhüt sonucu elde edilen motor yağları sadece motorların korunmasını sağlamıyor, aynı zamanda iyileştirilmiş yakıt tasarrufu gibi performans avantajlarını da mümkün kılıyor.

Yağın, yakıt tasarrufu üzerindeki etkisi ele alındığında en önemli parametre viskozite kontrolüdür. Her türlü kullanım koşulunda en uygun viskozite kullanılırsa, motor sürtünmesi ve bunun sonucunda yakıt tüketimi de azalacaktır.

15W-XX yerine 5W-XX kullanılması potansiyel yakıt tasarruflarını değerlendirme şansını artırır. Ayrıca, XW-40 yerine XW-30 kullanılması da potansiyel yakıt tasarruflarını değerlendirme şansını artırabilir. Bir 5W-30 motor yağı kullanıldığında, bu iki yakıt tasarrufu modeli bir araya getiriliyor.

Ayrıca yağın bozulması ve kontamine olması viskoziteyi zamanla artırabilir. İs partikülleri, atıklar ve yağın bozulması sırasında oluşan yan ürünler yağın kalınlaşmasına ve bunun sonucunda daha düşük yakıt tasarrufuna ve daha az aşınma korumasına neden olabilirler. Bir yağın, ısı, oksidasyon ve kurum temelli kalınlaşmaya karşı dirençli olacak şekilde özel olarak tasarlanmış olması gerekir.

Her ne kadar yakıt tasarrufu önemli olsa da mükemmel motor koruması sağlayan bir yağ seçmek de şarttır. 5W-30 viskozite sınıfı ve uzatılmış yağ değişimi onaylarının gösterdiği üzere Mobil Delvac 1 LE 5W-30 en üstün performansı elde etmek için formüle edilmiştir1. Son olarak sürüş tarzı, aracın yaşı/durumu, trafik koşulları, hava durumu, bakım uygulamaları ve benzer birçok etkenin yakıt tasarrufunu olumlu ve olumsuz etkilediğini göz önünde bulundurmak gerekir.

1Yakıt ekonomisi değerlendirmeleri yük taşıma kapasitesinin % 75'i yüklü (yaklaşık 32 ton civarında) iki adet Volvo FM440 Euro V kamyon kullanılarak gerçekleştirildi. Testler, İngiltere'de Millbrook Proving Ground, Ltd.'in pistlerinde yapıldı. Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve mineral 15W-40 motor yağı karşılaştırması sonucunda,Volvo kamyonlarda otoyol sürüş koşullarında ortalama %1,8 gibi istatistiksel olarak belirgin bir oranda yakıt tasarrufu sağlandığı gözlenmiştir. Test ortamındaki değişikliklerin yakıt tasarrufu üzerinde istatistiksel olarak belirgin etki yaptığı durumlarda gerekli düzeltmeler yapılmıştır. Yakıt tasarrufu, araç/ekipman tipine, hava sıcaklığına, sürüş koşullarına ve kullanılmakta olan yağın viskozitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

2Mobil Delvac 1 LE 5W-30*geleneksel mineral yağlara göre uzun yağ değişim aralığı sunar. Mobil Delvac 1 LE 5W-30*endüstri kuruluşları ve Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM) tarafından belirlenmiş Daimler MB-Approval 228.51* ve Volvo VDS-4* gibi pek çok uzun yağ değişim aralığı şartnamesini karşılar veya aşar. Ekipmanınıza ilişkin tavsiyeler için her zaman Orijinal Ekipman Üreticinize (OEM) danışın.

 

3Ticari araçların emisyonlarını azaltmak amacıyla tüm dünyada pek çok Euro V, Euro VI, US EPA 2007/2010 ve benzeri gelişmiş yol araçları motorlarında Dizel Partikül Filtresi (DPF), Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) katalizörleri veya Sürekli Rejenerasyon Sistemi (CRT) gibi egzoz emisyon sistemleri kullanılmaktadır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30* ticari araçlarda emisyon azaltma sistemlerinin korunmasına ve bu sistemlerin verimli olmasına yardımcı olur. Mobil Delvac 1 LE 5W-30* pek çok endüstri ve üretici şartnamelerini karşılar veya aşar. Tam ve kapsamlı tavsiyeler araç kullanıcı el kitaplarında bulunmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yap

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Madeni Yağ

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Madeni Yağ

Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 268 TL 9 072 TL
5 1 836 TL 9 180 TL
6 1 543 TL 9 261 TL
7 1 340 TL 9 378 TL
8 1 195 TL 9 558 TL
9 1 073 TL 9 657 TL
10 985 TL 9 855 TL
11 906 TL 9 967 TL
12 840 TL 10 080 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 290 TL 9 162 TL
5 1 853 TL 9 265 TL
6 1 563 TL 9 378 TL
7 1 353 TL 9 469 TL
8 1 203 TL 9 621 TL
9 1 082 TL 9 738 TL
10 982 TL 9 819 TL
11 902 TL 9 927 TL
12 836 TL 10 035 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 290 TL 9 162 TL
5 1 850 TL 9 252 TL
6 1 563 TL 9 378 TL
7 1 365 TL 9 558 TL
8 1 206 TL 9 648 TL
9 1 082 TL 9 738 TL
10 985 TL 9 855 TL
11 908 TL 9 990 TL
12 840 TL 10 080 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 250 TL 9 000 TL
5 1 849 TL 9 243 TL
6 1 561 TL 9 369 TL
7 1 358 TL 9 507 TL
8 1 204 TL 9 630 TL
9 1 082 TL 9 738 TL
10 985 TL 9 855 TL
11 908 TL 9 990 TL
12 840 TL 10 080 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 290 TL 9 162 TL
5 1 849 TL 9 247 TL
6 1 556 TL 9 336 TL
7 1 345 TL 9 416 TL
8 1 189 TL 9 511 TL
9 1 068 TL 9 612 TL
10 971 TL 9 706 TL
11 890 TL 9 787 TL
12 823 TL 9 873 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 304 TL 9 216 TL
5 1 862 TL 9 310 TL
6 1 567 TL 9 400 TL
7 1 369 TL 9 580 TL
8 1 206 TL 9 648 TL
9 1 075 TL 9 675 TL
10 971 TL 9 711 TL
11 891 TL 9 801 TL
12 825 TL 9 900 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 290 TL 9 162 TL
5 1 856 TL 9 279 TL
6 1 567 TL 9 400 TL
7 1 359 TL 9 513 TL
8 1 203 TL 9 621 TL
9 1 081 TL 9 729 TL
10 985 TL 9 855 TL
11 908 TL 9 990 TL
12 840 TL 10 080 TL
Taksit Aylık Ödeme Toplam
1 9 000 TL 9 000 TL
2 4 500 TL 9 000 TL
3 3 000 TL 9 000 TL
4 2 290 TL 9 162 TL
5 1 856 TL 9 279 TL
6 1 567 TL 9 400 TL
7 1 359 TL 9 513 TL
8 1 203 TL 9 621 TL
9 1 081 TL 9 729 TL
10 982 TL 9 819 TL
11 903 TL 9 936 TL
12 837 TL 10 044 TL

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.