İnverter Jeneratörün Avantaj ve Dezavantajları

İnverter Jeneratörün Avantaj ve Dezavantajları

Portatif jeneratörlerle biraz vakit geçiren herkes bilir ki elektrik üretim teknolojisi nispeten kolay ilerlemez. Benzinli ve dizel portatif jeneratörlerin ağırlıkları ve hacimleri yeni teknoloji ile üretilen inverter jeneratörlere göre oldukça ağırdır. İnverter jeneratörlerin performans düzeyi de sürekli yenilenerek kapasitesi artmaktadır. 1 kVa'dan başlayan modeller 6 kVa'ya kadar ulaşmaktadır. İnverter jeneratör, enerji talebine göre sürekli tam yük yerine ihtiyac anındaki gücü vermektedir. Bu sayede daha az yakıt tüketimi yapar. Diğer jeneratörlere göre çok daha sessiz ve kolay taşınabilirdir. İnverter jeneratörün yanında rahatlıkla konuşabilirsiniz. Bu yeni model jeneratörleri daha iyi anlamanıza yardımcı olması için, bunları 3 kategoriye ayırdık.

1. Büyük Boylar

Çok az istisna dışında, sitemizde satışta bulunan invertör jeneratörlerinin en ağırı yaklaşık 90 kilo ağırlığa sahiptir. En büyüğü 4800 watt maksimum güç ve 220 voltta elektrik üretiyor. Bu invertör jeneratörü kategorisi, direkt olarak elektrik panonuza, önerdiğimiz bir transfer panosu ile bağlanabilir.

2. Orta Boylar

Bunlar 50 kilo ila 90 kilo arasındaki modellerdir.  2,500 ila 4,500 watt üretirken ancak elektrik panosuna trasnfer panosuna ile bağlanması mümkün değildir.  Bunun yerine, cihazlarınızı jeneratöre doğrudan takmalısınız ve güvenlik tedbirlerini uygulamanız gerekmektedir.

3. Rekreasyonel

Bunların ağırlığı 15 ila 30 kg arasında olup bir elle kolayca taşınacak şekilde tasarlanmıştır. Rekreasyonel modellerin çoğu, yaklaşık 2,000 watt maksimum seviyede elektrik üretmektedir. Genellikle karavan ve kamp için tercih edilmektedir.  Boyutundan bağımsız kesinlikle kapalı ortamda çalıştırmayın. alıştırılmamalıdır. Bu 3 kategoriye göre en alınabilir 3 farklı modeli sizin için seçtik ve inverter jeneratörlerinde göreceğiniz fark boyutlarını vurguladık.

En küçük, kamp, bahce işleri vs için.

Yamaha EF-2000is v2
Güç çıkışı: 1,600 watt
Çalışma süresi: 5 ila 11 saat
Ağırlık: 23 kg

Yamaha EF-2000is v2, yalın ve kompak bir modeldir. 1,600 watt'lık sabit bir güç üretir. Ayrıca tüm gün çalışmatırmayı düşünürseniz 7,5 ila  ila 23 litre benzin tüketiyor. 23 kg'lık ağrılığı ile bir futbol maçına, plaja ya da rekreasyonel (kampta bahçede) jeneratörlerin tam olarak tasarlandığı kadar hafiftir. Açıkçası, elektrik kesintisi sonrası her cihazı çalıştırmaya yetmez ama kritik cihazlarınızı, açık hava etkinlikleri için telefonları veya hoparlörleri şarj etmek yeterlidir. Çalışırken etrafı duyabilmeniz için yeterince sessizdir. 

Orta büyüklükte, bir evin ihtiyaçlarını görebilir.Uzaktan kumandalı

Sumec Firman SPG 3000IR
Güç çıkışı: 3200 watt 
Çalışma süresi: 9 saat 
Ağırlık: 43 kg

Sumec Firman SPG3000IR, emsallerinden biraz farklı. Kardeşi SPG3000I modeli ile aynı özelliklere sahip olmasının yanında diğer tüm inverter jeneratörlerden farklı olarak uzaktan kumanda ile açıp kapanabiliyor . Maksimum güç çıkışı 3200 watt ( 4kVa) olarak ölçülen model, 2 tekerlekli ve taşıma kulplu olarak sunuluyor. Kamp, karavan gibi farklı alanlarda da tercih ediliyor.

Sık Elektrik Kesintileri İçin

Honda EU7000is
Güç çıkışı: 5,500 watt
Çalışma süresi: 8 ila 16 saat
Ağırlık: 132 kg 
Honda inverter jeneratörü klasik taşınabilir jeneratörlerin çoğunun verdiği enerjiyi veriyor ancak onlardan çok daha az benzin tüketiyor ve daha sessiz çalışıyor. Cihazlarınızı doğrudan jeneratöre takabilirsiniz, Elektrik kesintileri sürekli oluyorsa, bu model kuyu pompası, su ısıtıcısı ve çoğu ısıtma sistemini, ışıklar ve fanlar gibi temel unsurlarla birlikte çalıştırabilir. Honda, elektrik dağıtımı ve kalitesi diğer inverter modellerdeki gibi mükemmeldir. 

Cevaplayın

Tüm alanlar gereklidir.

İsim:
E-posta: (Yayınlanmadı.)
Yorum:
Tip Kodu: