Markaya göre listelediniz :  Jonsered

Jonsereds Fabrikers AB (1975'den Jonsereds AB),adını İsveç'teki Göteborg'un dışındaki Jonsered'ten almış bir firmadır. Jonsered, bugün motorlu testereler ve diğer ekipmanlar için Husqvarna AB tarafından kullanılan bir markadır. Marka, artık yok olan imalat şirketi Jonsereds Fabrikers AB'den türetilmiştir.

William Gibson, 1832'de Jonsered'de bir tekstil fabrikası kurdu. 1872 yılında şirket, tekstil üretimini çeşitlendiren sınırlı bir şirket olan Jonsered Fabriker AB'ye dönüştü. 1880'li yıllara gelindiğinde, tekstil ile birlikte ahşap işleme makineleri üretip ihraç ederken, bir numaralı tuval beziyle üretim yapıyordu.

1950'lerde Jonsereds Fabrikers AB, halefleriyle birlikte büyük bir başarıya imza atan zincir testeresi modeli "Raket" i üretmeye başladı ve Jonsereds, dünya genelinde zincir testereleri ihraç etmeye başladı. Bir başka başarı da yaklaşık 1959'da başlayan vinç üretimiydi. 1969'da şirket, tekstil bölümünü kapatmaya ve orman endüstrisindeki müşterilerle ana müşteri grubu olarak saf bir mühendislik endüstrisine dönüşmeye başladı.

1975 yılında Yatırım AB Asken'in yan kuruluşu oldu. Asken maddi güçlüklerle karşılaştı ve Jonsereds AB'nin bazı kısımları kapatıldı ve diğerleri satıldı. 1978'de Electrolux'a satıldı ve testere testerelerinin üretimi daha sonra Husqvarna'ya taşındı.

Daha Fazla
1 ila 6 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.