3D YAZICI
3D YAZICI
Üç boyutlu baskı, bilgisayar ortamında tasarlanmış veya 3D yazıcı içinde kopyalanan üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemine verilen isimdir. Bu baskıyı yapan cihaza 3D yazıcı denilmektedir. Son kullanıcının evinde, işinde merak veya eksik olan parçaları üretmesi için cihazda kullanılacak hammaddeye ihtiyacı vardır. Genel olarak...
Üç boyutlu baskı, bilgisayar ortamında tasarlanmış veya 3D yazıcı içinde kopyalanan üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemine verilen isimdir. Bu baskıyı yapan cihaza 3D yazıcı denilmektedir. Son kullanıcının evinde, işinde merak veya eksik olan parçaları üretmesi için cihazda kullanılacak hammaddeye ihtiyacı vardır. Genel olarak PLA ve ABS adı verilen sert plastik malzemeler kullanılmaktır.
Farklı tür ve tekniklerle çalışan 3D yazıcılar bulunmaktadır. Genelde bilgisayarda hazırlanmış tasarımların 3D yazıcıya iletilerek yazılması esasına dayan bir proses vardır. Aynı zamanda prototip olarak kopyalama, hızlı prototip çıkaran 3D yazıcılar da bilgisayara ihtiyaca duymadan işlem yapabilmektedir. Üretim aşaması, üç boyutlu bir nesnenin sanal olarak katmanlara bölünmesine ve her bir katmanının eritilmiş durumda bulunan hammadde dökülerek üst üste gelecek şekilde basılmasına dayanır. Üc boyutlu yazıcılar Sanayi 4.0 adı verilen bir dönemin formlarıdır. Elektronik ve motor parçaları dışında neredeyse tamamen tüm parçalar üretilebilir. 

Siz de işinizde veya hobiniz olarak üretimi seviyorsanız, 3D yazıcı modellerini inceleyebilir ve uygun ödeme seçenekleri ile fisjenerator.com üzerinden satın alabilirsiniz.
Daha Fazla

3D YAZICI  13 adet ürün var.

1 ila 13 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.