DÜRBÜN
DÜRBÜN

Dürbün Nedir ?

Dürbünler, mercekleri sayesinde çok uzaktaki nesneleri yakındaymış gibi gösterim sağlayan aletlerdir. Genel olarak iki elle kullanılan modelleri olduğu gibi tek elle kullanılan dürbünler bulunmaktadır. Kullanım amaçlarına göre farklı tipte, mercek teknolojisine sahip, tek elle ve iki elle kullanılabilen modelleri mevcuttur. Savun...

Dürbün Nedir ?

Dürbünler, mercekleri sayesinde çok uzaktaki nesneleri yakındaymış gibi gösterim sağlayan aletlerdir. Genel olarak iki elle kullanılan modelleri olduğu gibi tek elle kullanılan dürbünler bulunmaktadır. Kullanım amaçlarına göre farklı tipte, mercek teknolojisine sahip, tek elle ve iki elle kullanılabilen modelleri mevcuttur. Savunma sanayiinde kullanılan modellerin dış yüzeyi, ağırlığı, mercekleri farklı olabileceği gibi, denizcilikte kullanılan modeller ayrı, avcılıkta kullanılan modellerde farklı tip teknolojiler bulunmaktadır.

Dürbün Nerelerde Kullanılır ?

Ordu birliklerinde gözlem ve mesafe tespiti, iz sürme, astrolojik faaliyetler, denizcilik, havacılık, outdoor sporlarda kullanılmaktadır. Dürbün içinde mesafe tespit edebilmeye izin veren aralık bulma ölçeği ile bulunduğunuz noktaya göre nesneye göre aranızdaki uzaklığı tespit etmenize yarar. 

Daha Fazla

DÜRBÜN  27 adet ürün var.

sayfa başına
1 ila 20 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.