İKLİMLENDİRME
İKLİMLENDİRME

İklimlendirme terimi çoğunlukla soğutma yapılarak iç mekanlardaki havanın ısı konforu sağlanması ve neminin alınması işlemlerine denir. Daha geniş bir anlamda, terim HVAC, ısıtma, soğutma ve havalandırma veya havanın durumunu iyileştirmek için dezenfeksiyon işlemleri için de kullanılır.Bir klima (AC veya Kuzey Amerika İngilizcesinde A/C, İngiliz...

İklimlendirme terimi çoğunlukla soğutma yapılarak iç mekanlardaki havanın ısı konforu sağlanması ve neminin alınması işlemlerine denir. Daha geniş bir anlamda, terim HVAC, ısıtma, soğutma ve havalandırma veya havanın durumunu iyileştirmek için dezenfeksiyon işlemleri için de kullanılır.Bir klima (AC veya Kuzey Amerika İngilizcesinde A/C, İngiliz ve Avustralya İngilizcesinde aircon) bir çevrimi kullanarak, çoğunlukla binalardaki ve taşıma araçlarındaki konfor için ortamdaki ısıyı çeken, bir aygıt, bir sistem veya bir mekanizmadır.

Soğutucu iklimlendirme cihazları genellikle sistem tarafından işlenen havanın nemini azaltır.Görece soğuk(çiğ sıcaklığının altı) evaporator(buharlaştırıcı) boruları işlenen havadan aldığı su buharını yoğunlaştırır,(buz gibi bir içeceğin şişesinin dışında suyun yoğunlaşması gibi), suyu bir kanala gönderir ve su buharını soğutulan alandan alarak, bağıl nemi düşürür.İnsanlar, deriden terlemenin doğal buharlaşmasıyla doğal serinlemeyi sağlamak için terlediklerinden, daha kuru hava(bir noktaya kadar) sağlanan konforu arttırır.İnsanın rahatlığı için klima, yaşanılan yerde, %40-60 bağıl nem yaratıcak şekilde tasarlanmıştır.Perakende yemek satış kuruluşlarındaki büyük, açık dondurucular yüksek verimli hava nem giderme üniteleri olarak çalışırlar.

Bazı iklimlendirme üniteleri havayı soğutmadan kuruturlar ve daha doğru şekilde nem giderici olarak adlandırılırlar.Normal bir iklimlendirme cihazı gibi çalışırlar ancak giriş ve çıkış arasında bir ısı değiştiricisi vardır.Konveksiyon fanlarıyla birlikte kullanıldıklarında,nemli tropikal iklimlerde, bir hava serinleticiyle aynı konfor seviyesine ulaşırlar, fakat onların üçte biri kadar elektrik tüketirler.Hava serinleticiler tarafından yaratılan hava akımını rahatsız edici bulanlar tarafından da tercih edilirler.

Kötü bakılan bir iklimlendirme sistemi sıklıkla; Lejyoner hastalığı diye diye bilinen hastalığın virüsü olan Legionella pneumophila veya termofilik actinomycetes gibi ajanların gelişmesini ve yayılmasını sağlayabilir.Tersine, filtrasyonu, nemlendirmesi, serinletmesi ve dezenfeksiyonu bulunan iklimlendirme sistemleri, hastanelerde hasta güvenliği ve sağlığında uygun atmosferin kritik olduğu ameliyat odaları ve diğer çevrelerde, temiz, güvenli ve daha düşük alerji riski içeren bir atmosfer sağlamak için kullanılabilir.İklimlendirmenin alerji ve astım hastaları üzerinde pozitif bir etkisi de olabilir.

Ciddi sıcaklık dalgalarında, iklimlendirme yaşlıarın hayatını kurtarabilir.Bazı yerel yetkililer evlerinde klimaları olmayanlar için genel serinleme merkezleri bile oluşturmuşlardır.

Kötü çalışan iklimlendirme sistemleri, eğer çok uzun süre maruz kalınırsa, işitme kaybına neden olabilecek seviyelerde sesler üretirler.Bu seviyeler uzun bir süre bir havaalanının veya bir otobanın yanında yaşamakla aynıdır.Düzgün çalışan klimalar ise daha sessizdir.

Termodinamik olarak kapalı sistemlerde, ayarlı bir sıcaklık derecesinde tutulan sistemlere(ki bu günümüz klimalarında standart bir çalışma modudur) herhangi bir enerji girişi, klimadan olan enerji uzaklaştırma oranının yükselmesini gerektirir.Bu yükseliş, sisteme giren her bir birim enerji için(örneğin bir ampulun yakılması), klimanın bu enerjiyi sitemden uzaklaştırması gerekliliği etkisine sahiptir.Bunu yapmak için de giren enerji ile verimin çarpımını azaltarak, tüketimi arttırmalıdır.Örneğin kapalı bir sistemde 100 W’lık bir ampulün çalıştığını varsayalım, ve klimanın verimi de %200 olsun. Bunu telafi etmek için klimanın enerji tüketimi 50W artar, böylece 100 W’lık ampül toplamda 150 W enerjiden faydalanmış olur.

Hiçbir çevrimin verimi %100 ü geçemez. bu ancak idealde mümkündür.

Taşınabilir klimalar veya taşınabilir A/C bir evin veya ofisin içinde kolaylıkla taşınabilen tekerlekli bir klimadır.Günümüzde yaklaşık 6000’den 60000 BTU/h’a(1800’den 4100W çıkış) ve elektrikli ısıtıcılı veya ısıtıcısız olan çeşitleri mevcuttur.Taşınabilir klimaların split ve boru olmak üzere iki çeşidi vardır:

Split bir sistem esnek borularla dış üniteye bağlı tekerlekli bir iç üniteye sahiptir, sabit split sistemlere benzer.

Boru sistemleri ise Havadan havaya ve Monoblok hava kanallarıyla dış havaya bağlanmışlardır.Tüm soğutma sistemlerinin bir özelliği de bir kompresör kullanmanın su üretmesidir."Monoblok" versiyon suyu bir kovada veya tepside toplar ve dolduğunda durur. Havadan havaya versiyon, ise suyu yeniden buharlaştırır ve bunu bir hortumla attığından akış sürekli olur.

Tek bir kanal, kondenseri soğutmak için odanın dışından hava çeker.Daha sonra bu hava dışarıdaki veya diğer odalardaki sıcak hava ile değiştirilir, bu yüzden verim düşer.Bununla birlikte çağdaş üniteler 1’e 3 oranında çalışırlar; yani 3kw’lık bir soğutma için 1 kw enerji kullanılır.

Taşınabilir klimalar arabalarda veya evlerde kullanılanlara benzer şekilde ısı değişimi için havayı kullanan kompresör bazlı soğutkan sistemlerdir.Böyle sistemlerde hava sğutuldukça nemi de azalır.

Yaklaşık olarak, 37 metre karelik bir alan 12000 BTU/h’le soğutulabilir(12000 BTU/h bir tonluk hava soğutmaya eşittir).Bununla birlikte Toplam ısı yükünü etkileyen diğer faktörleri de göz önünde bulundurmamız gerekmektedir.. Kaynak Vikipedia

Daha Fazla

İKLİMLENDİRME  283 adet ürün var.

Alt Kategoriler

 • ISITMA
  ISITMA

  Isıtma sistemleri, kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama (çevreye) olan ısı kaybının karşılanması prensibi ile çalışan sistemlerdir. Merkezi ve lokal (bölgesel) olarak iki ana başlıkta toplanabilir.

  Merkezi ısıtma, genel olarak, soğuk iklimlerdeki özel apartman veya kamu binalarında kullanılır. Sistem, kullanılacak akışkanı (su, hava veya buharı) ısıtmak için merkezi kazan veya ısıtıcı, ısıtılmış akışkanın dağıtımı için boru tesisatı ve ısıyı ortam havasına transfer etmek için radyatörleri içerir. Radyatör burada, ısıyı ortama konveksiyon (taşınım) yolu ile ileten bir ısı eşanjörüdür. Radyatör isminin, radyasyon (ışıma) yolu ile yapılan ısı transferi ile bir ilgisi yoktur. Genelde binalarda radyatörler duvarlara monte edilir, fakat radyatör kullanılmadan özel boruların zemin altına gömme yapılması ile zeminden ısıtma yapılan merkezi ısıtma tesisatları da mevcuttur.

  Tüm sistemler, bütün radyatörlere ısının ulaşmasını sağlamak için sistemde suyu sirküle ettiren bir pompaya sahiptir. Sıcak su, genellikle bir su deposu içinde saklanan sıcak kullanım suyu sağlamak için başka bir ısı eşanjörünü beslemek içinde kullanılır.

  Hava kullanılan ısıtma sistemlerinde, hava kanal sistemleri boyunca dolaştırılır. Kanal sistemleri, soğutma ve klima(kombi) için de kullanılabilir ve havayı filtrelerden geçirerek temizleyebilir.

  Isıtma elemanları (radyatör veya kanallar) , odanın en soğuk bölgesine (daha doğru bir ifade ile ısı kaybının en fazla olduğu bölüme) yerleştirilmelidir. Bu bölümlerde genel olarak pencere altlarıdır. Buradanda anlaşılacağı gibi, ısıtma sistemlerinin asıl amacı ortamı/binayı istenen sıcaklıkta tutmak, yani dış ortama olan ısı kaybını karşılamaktır. Yani ısıtma sistemlerinin verimli olabilmesi için kayıpları önlemek yani iyi bir yalıtım yapmakda şarttır.

  Merkezi ısıtma sisteminin bulunması, antik Roma dönemine kadar uzanır. Antik Roma'da villalarda ve hamamlarda zemin ve duvarlarda döşenmiş hava kanalları mevcuttur. Kanallar, yakılan bir ateş vasıtası ile ısıtılan havayı taşımaktadırlar.

  Lokal ısıtma sistemleri de genel olarak merkezi ısıtma ile aynı prensipleri taşır. Fakat burada kullanıcılar binalarını ortak (merkezi) bir sistemden değil bireysel olarak ısıtırlar. Burada merkezi ısıtmada olduğu gibi, sıcak sulu ısıtma sistemleri kullanılabilir. Bu durumda kullanıcılar kendi dairelerindeki radyatörleri ısıtmak için kombi veya kat kaloriferi adı verilen ısıtma cihazlarını kullanırlar. Bu cihazlar kazanlardan daha küçük kapasiteli ve kompakt cihazlardır. Genellikle sirkülasyon pompaları cihazın üzerinde olur. Bundan başka, klima (sıcak hava konveksiyonu), sobalar (katı yakıtlı, elektrikli veya gazyağı gibi sıvı yakıtlı) ve Şömine gibi bireysel ısınma gereçleri de günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Kaynak:Vikipedia

 • KLİMA
  KLİMA

  İklimlendirme teknolojileri, insanlık tarihinin en önemli buluşlarından biridir. Bir nevi küçük devrim olan bu kategoriyi aslında hepimiz evimizde, iş yerimizde, bankada "klima olarak biliyoruz. Hem ısıtma hem de soğutma özelliklerine sahip olan bu makineler öncülüğünü yaptığı iklimlendirme teknolojilerinde yeni bir çağ başlatmıştır. Duvara, tavana monte edilebilen klimaların yanı sıra ayrıca taşınabilir modeller de son yıllarda çok tercih edilmektedir. Sitemizde ister konut, işyeri için isterseniz de endüstriyel amaçlı tercih edilebilecek bir çok markanın zengin ürün portföyü içerisinden, her türlü kullanım koşuluna uygun klimayı bulabilirsiniz.

  Doğru Klima Modelini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

  Klima seçmeden önce, bir numaralı önceliğiniz, klimayı hangi ortamda ve hangi şartlarda kullanacağınızdır. Bu şartları düşünerek seçeceğiniz klima, doğru tercih sayesinde verimli olacaktır. Klimanızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Doğru klimayı seçerek enerji tüketiminizi de gözle görülür şekilde azaltmış olursunuz. Klimanızı gün içerisinde 10 saate kadar kullanacaksanız mutlaka inverter tipli olan modellerden birini tercih etmelisiniz. Bu klimalar, barındırdığı teknolojik artılar sayesinde istenen sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak durarak uyku moduna geçerler. Bu artılar sayesinde kullanımları işlevseldir ve enerji tasarrufu sağlarlar. Uzun zaman kullanacağınıza bir kaç saatte işinizi görecek bir klima arıyorsanız standart, diğer bir ifadeyle on-off (aç-kapa) klimaları tercih etmelisiniz. Bu klimalar, tercih edilen sıcaklık değerine ulaşıldığında otomatik olarak kapanmayarak sürekli çalışırlar.Aç-kapa işlerini kumandası ile yapılan bu klimalar, inverter klimalara göre daha uygun fiyatlı oldukları için ön plana çıkmaktadırlar. İnverter veya standart modelleri bu şartlara göre incelemelisiniz. Ayrıca klimanızı kullanacağınız ortam da klima seçim kriterlerine önemli etki etmektedir. İklimlendirme yapacağınız mekan küçükse, klimaların çalışma tablosuna göre bakarak küçük modellerden almalısınız. Örneğin evinizin bir odasına tercih edeceksiniz 7000 btu veya 9000 btu idealdir. Veya hareketli bir klima arıyor, sürekli mekan değiştirsin istiyorsanız Alman üretici Trotec'in mobil klimalarını tercih edebilirsiniz.

  Klima Enerji Sınıfı Nedir ?

  Birinci maddede belirttiğimiz teknik ve kullanıma göre değişebilen şartlar dışındaki bir diğer husus, klimanızın enerji tüketim sınıfıdır. Enerji tüketimi bu ürünlerde çok önemlidir. Yıllardır ürünlerin üzerine gördüğümüz A ile G sınıfı arasındaki enerji sınıflarından birine ait olan klimalar, sürekli çalıştığı ortamlarda en az elektrik tüketen sınıftan tercih edilmelidir. En az elektrik tüketen modeller A++ modellerdir. Buradan daha az verimli olarak A++ modelleri A+ ürünler sırasıyla takip etmektedir. A sınıfından G sınıfına doğru inildikçe klimanın elektrik tüketimi artar, verimliliği düşer. Verimli motorlar ve teknolojik buluşlar sayesinde E, F ve G sınıfı klimaların ithalatı yasaktır, dünyada belki hala kullanılmakta olan yerler bulunabilir. İthalata konu olan en düşük verimlilik sınıfı D olarak kabul edebiliriz.Elektrik faturasını dert etmiyorsanız, D sınıfı klimalar fiyat olarak da ucuz olabileceğinden ilk tercih edeceğiniz ürün grubu olabilir. İnverter tipi klimalar enerjiyi en etkin kullanan modellerdir. Elektrik tüketimi sizin için önemliyse mutlaka inverter tip klimalara bakmalısınız. Inverter klimalar alternatif akım ve doğru akım arasında dönüşüm yaparak, kompresör basıncını değiştirerek elektrik tüketimini en aza çekebilir.

  Klima Sağlığa Zararlı mı?
  Klimalar genel olarak insna sağlığına zararlı değildir.Diğer tüm üretilen makineler gibi, doğru şekilde kullanılıp, düzenli bakımları ve temizliği yapılırsa insan sağlığına bir zararı bilim insanları tarafından bulunamamıştır. Klimaların hastalığa neden olması bu sebeple bakımların yapılmaması olarak kabul edebiliriz. Dış ünitenin aldığı havayı soğutarak veya ısıtarak iç mekanın iklimlendirmesini yapan klimaların içerisinde bir takım  ekipmanlar bulunmaktadır. Bunlar havadaki partikülleri, mikroorganizmaları ve diğer tozları süzen filtreler olup ,belirli zaman aralıklarında bu filtrelerin değiştirilmediği durumlarda mantar, polen ve bakteriler hastalığa sebebiyet verebilirler. Bu hastalıklar ise soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar olabileceği gibi boğazda ve burunda tahriş görülebilmektedir. Doğru klima tercihi aynı zamanda bu gibi mağduriyetleri önleyebilir. Örneğin büyük kapasiteli bir klima tercihi yapıp küçük bir ortamda çalışması durumunda ani hava değişimleri nedeniyle belirttiğimiz insan sağlığına olumsuz etkilerini görebiliriz. Bu ortamda bulunan kişiler de akut nezle ve soğuk algınlığı görülebilir. Ayrıca, klimadan çıkan soğuk havaya doğrudan ve uzun sürekli maruz kalmak da tutulmalara ve soğuk algınlığına neden olabilir.

  KLİMA kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

 • HAVA NEMLENDİRME
  HAVA NEMLENDİRME

  Hava nemlendirme cihazları, odalarda bulunan nem miktarını düzenleyen ve dengeleyen,havayı temizleyen elektronik makinelerdir. Bünyesinde tek özellik olarak nemlendirme ve nem alma özelliği bulunan makineler de bulunmaktadır. Ayrıca temizleme ve nemlendirme fonksiyonlarını bir arada yapan cihazlar da tercih edilebilirsiniz.Birçok değişik özelliklere sahip Tretoc, dünyaca ünlü iklimlendirme cihazlarıyla lider bir Alman firmadır. Trotec ürünlerini  temizleme ve nemlendirme cihazlarını, kategori içinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.Eksik nem oranını tamamlamak için farklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Halihazırda kullanılan ısıtma peteklerinin üzerine su kapları koyup veya ıslak bezlerle ortam nemlendirmesi yapabilirsiniz. Bu yöntemler, çok kısa süreli olup ideal nem değerini gün boyunca sağlayamazlar. Trotec nemlendirme cihazları ortamda nem miktarını ölçüp gerekli olduğu zamanlarda çalışıp odadaki nem oranını düzenler. Cihazlar üzerindeki dijital panel üzerinden, nem miktarı ve oda sıcaklığı gibi bilgilere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Sağlıklı olmak için uyku süresince burun kanaması, kaşıntı, nefes alıp vermede zorlanma gibi şikayetlerin önemli bir kısmı  ortamdaki nem düzeyinin ideal seviyede bulunmaması sebeplidir. Ortamdaki nemi sabit tutan ve havayı temizleyen cihazlar; otomatik kapanma ve belli saat aralıklarında çalıştırılabilme gibi hayatı kolaylaştıran programlanabilir özelliklere sahiptir. Bu özellikler sayesinde gün içinde ihtiyacınızı olduğu zamanlarda cihazı çalıştırabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Genel olarak mevsim geçişlerinin yaşandığı sonbahar ve kış aylarında, ortamdaki nemi kontrol etmek, ortamı zararlı bakterilerden arındırmak ve üst solum yolu enfeksiyonlarını önleyebilmek için oldukça önemlidir.Hava nemlendirme cihazları yani oksimetreler, farklı filtreleme özellikleri ve nemlendirme sistemleri ile sağlıklı ortama ulaşabilmenize yardımcı olur. Kış aylarında sıcak buhar, yaz döneminde ise soğuk buhar üreten Trotec nemlendirme cihazlarını kullanarak, nem miktarını ve oda sıcaklığını aynı anda dengeleyebilirsiniz.


  Oksimetre Fiyatları
  Trotec'in üstün teknik özellikleri bünyesinde taşıyan oksimetre ve hava nemlendirme cihazları farklı modellere sahiptir. Sıcak nem ya da soğuk nem veren ürünleri inceleyebilisiniz. Aynı anda, hem farklı derecelerde nemlendirme yapabilen hem de ortamdaki kötü kokuyu ve havayı temizleyen iyonizer oksimetre cihazları da modellerimiz arasında bulunmaktadır. Farklı kullanım seçeneklerine, çeşitli fonksiyonlara,en uygun fiyat ve model seçeneğine sahip cihazlar içinden ihtiyacınıza en uygun nemlendirme cihazını tercih edebilirsiniz.Cihazın LED ekran paneline, geniş su haznesine ve sessiz bir motora sahip olması, kullanım kolaylığını ve ergonomiyi artıran unsurlar arasında yer alır. Oda içersindeki nem seviyesinin azalmaya başlaması,sağlık açısından çok olumsuz bir durumdur. Nemsiz ve kuru iklime sahip bölgelerde ortamın genellikle nem miktarı oldukça düşüktür. Bu da gerek sağlık gerekse nemsiz ortamda zarar görebilen nesneleri olumsuz etkiler. Farklı iklim geçişlerine sahip şehirlerarasında sürekli seyahat ediyorsanız, nem azlığına bağlı olarak boğaz kuruluğu, ses kısılması, öksürük atakları ve ciltte kaşıntı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Doğrudan şehir elektriği ile çalışabilen nemlendiriciler, nem değerlerine alışık olmadığınız yerlerde nefes alınmasını kolaylaştırır. Ortam havasını temizleyen ve nemlendiren portatif cihazları, makul fiyatlar ile temin ederek, seyahatlerinizde yanınızda taşıyabilirsiniz.

  HAVA NEMLENDİRİCİLER kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

 • HAVA TEMİZLEME
  HAVA TEMİZLEME

  Şehirlerde hava kirliliği arttıkça hava temizleyicilere ve nemlendiricilerin ne kadar faydalı cihazları olduğu anlaşılıyor. Yaşam ortamında veya hassas maddelerin saklanması sürecinde hava temizleme makinelerine talep her geçen daha da artıyor. Bulunduğu ortamdaki zararlı organizmaları yok eden bu cihazlar, hava temizleme özelliklerinin yanı sıra sigara kokusu, yemek kokusu ve oluşabilen diğer tüm kokuları anında yok edebiliyorlar.

  Ortamdaki havayı kaliteli hale getirmek amacıyla Trotec hava temizleme ve nemlendirme cihazlarını diğer kaliteli ürünlerimiz gibi seçerek beğeninize Trotec hava temizleme ve nemlendirme cihazları çok uygun fiyatlar ve şartlarla karşınızda! Hava temizleme, nem alma, endüstriyel hava temizleme, gibi kullanım şekillerine göre ihtiyacınız olan makineyi bulabilirsiniz. 

  Hava Temizleme Cihazları; ortamdaki havanın nemi düştüğünde ya da solunum problemleri yaşayan kişilerin mekanlarda kullandığı yaydığı iyonlar sayesinde mekanlardaki havayı temizleyen ve nemlendirebilen cihazlardır. Üst solunum yolları problemi olanlar, nemli havaya ihtiyaç duyanlar ve nefes darlığı çekenler için son derece ideal ürünlerdir. Endüstriyel büyüklükte ihtiyacınız olan hava temizleme makinelerine ulaşmak da www.fisjenerator.com sayesinde artık çok kolay. Trotec'in  en kaliteli, en dayanıklı, en sağlam hava temizleme ürünlerini, indirimli hava temizleme, kampanyalı hava temizleme ürünlerini, taksitli hava temizleme cihazlarını, uygun fiyatlı hava temizleme cihazlarını, ucuz hava temizleme cihazlarını, iyonizerli hava temizleme cihazlarını, portatif hava temizleme cihazlarını, bu kategorimiz altında kolayca bulabilirsiniz.

  HAVA TEMİZLEME CİHAZLARI kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

 • KOKU NÖTRALİZE MAKİNELERİ
  KOKU NÖTRALİZE MAKİNELERİ

  Trotec Koku Nötralizatörleri, rutubet ve küf kokularını ortamdan çıkarmak için kullanılan profesyonel cihazlardır. Odalarda istenmeyen kokuların yok olması çok önemlidir. Kötü kokuları ortamdan bertaraf etmek amacıyla üretilen bu cihazlar, bünyesinde barındırdığı ozan jeneratörleri sayesinde ortamdaki havayı arındırır.

  KOKU NÖTRALİZE MAKİNELERİ kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

 • NEM ALMA CİHAZLARI
  NEM ALMA CİHAZLARI

  Atmosferdeki nem aslında su buharıdır. Suyun gaz halini temsil eden nem, görünmez bir yapıdadır. Rengi ve kokusu da olmadığı için nefes alır verirken çoğu zaman fark edilmemektedir. İklime bağlı olarak değişen nem, diğer iklim bileşenleri ile etkileşime girer.Rüzgar tarafından da etkilenen nem, dünyanın farklı noktalarında eser miktarda bulunmaktadır. Ürünlerde nem kontrolü ürünün sürecinin önemli bir parçasıdır. Kuru gözüken maddelerde nem önemli bir miktarda var olabilir. Her türlü gıda, ürün, ortamda oksitlenen cihazlar ve maddeler gibi binlerce ürün için rutubete izin vermemek, oluşanın da hızlı biçimde yok olması gerekmektedir. Trotec nem alma cihazları nem düzeyini azaltarak ortamdaki nem oranını düzenler.

  NEM ALMA CİHAZLARI kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

sayfa başına
1 ila 20 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.