Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

Markaya göre listelediniz :  Evinrude

Evinrude Outboard Motors, tekneler için büyük dıştan takma motor üreten bir Amerikan şirketidir. 1907'de Milwaukee, Wisconsin'de Ole Evinrude tarafından kurulan şirket, daha önce 1935 yılından bu yana halka açık Dıştan Takma Denizcilik Şirketi'ne (OMC) aitti. Ancak OMC 2000'de iflas başvurusunda bulundu. Kuzey Amerika Bombardier'in bir yan kuruluşudur.

Evinrude,  25 hp (19 kW) ila 3.4L V6 300 hp arasında değişen iki zamanlı doğrudan püskürtmeli dıştan takma deniz motorları üretmektedir. EPA Clean hava düzenlemelerinin yeni teknolojileri zorunlu kıldığı 1990'ların sonuna kadar karbüratör kullandılar. OMC, Direct Injection'ı tanıtmak için Almanya'dan FICHT ile ortaklık yapıyordu. Zorlu dayanıklılık testleri yapıldı ve üretim bir başka EPA Yönetmeliği öncesinde başladı. Bu noktada motorları standartlara getiren değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler dikkatli bir şekilde tasarlanmadı ve powerhead arızalarına ve hatta motorlarda bir geri çağrılmaya neden oldu. Bu motorların üzerindeki kayıplar, itibar kaybı ve Japonya ve Mercury'den gelen rekabetin artması, 2000 yılında şirketi iflas'a itti.

2001'de Bombardier, Evinrude ve Johnson Outboards markalarını satın aldı; FICHT teknolojisi E-TEC doğrudan enjeksiyonuna yeniden yapılandırıldı. Yakıt verimliliğini artırırken emisyonları, yağ kullanımı, gürültü seviyeleri ve bakım ihtiyacını azalttı. Orijinal iki zamanlı motorların aksine, yalnızca gerekli bileşenlere yağ uygulayan bir pim yağlama sistemi sayesinde bu yenilikler gerçekleşti.

Evinrude E-TEC, düşük emisyon seviyelerini tanıyan Amerikan Çevre Koruma Ajansı 2004 Temiz Hava Mükemmellik Ödülünü kazanan ilk dıştan takma deniz motoru teknolojisiydi. Bugün tüm Evinrude motorları Milwaukee'nin güneyindeki Sturtevant, Wisconsin'de üretilmektedir.

sayfa başına
1 ila 20 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.