GÜNEŞ ENERJİSİ
GÜNEŞ ENERJİSİ

Güneş Enerjisi

Geleceğin teknolojilerini ve bilişim sistemlerini sizler için özenle analiz eden FİŞ Jeneratör, sizler için en doğru tercihleri bu kategori altında topladı. Akülerden invertörlere, şarj kontrol panellerinden güneş enerjisi sistemlerine kadar aradığınız her şeyi burada bulacaksınız.

Güneş Enerjisi; asla tükenmeyecek bir kaynak ...

Güneş Enerjisi

Geleceğin teknolojilerini ve bilişim sistemlerini sizler için özenle analiz eden FİŞ Jeneratör, sizler için en doğru tercihleri bu kategori altında topladı. Akülerden invertörlere, şarj kontrol panellerinden güneş enerjisi sistemlerine kadar aradığınız her şeyi burada bulacaksınız.

Güneş Enerjisi; asla tükenmeyecek bir kaynak olduğundan, gaz, duman, toz, karbon veya kükürt gibi zararlı maddeleri doğaya salmadığından, hiçbir ulaştırma masrafı olmadan kullanılabilir olmasından dolayı, belki de geleceğin en önemli enerji kaynağı olmaya şimdiden adaydır. 

Güneş ve çevresinde bulunan gezegenlerden oluşan güneş sistemi, dünya için; temel bir enerji kaynağıdır. Özellikle, dünyada yaşayan canlılar için olmazsa olmaz bir kaynaktır. Günümüzde kullanılan çeşitli enerji kaynaklarının büyük çoğunluğu, güneşin vesile olduğu olaylar sonucu ortaya çıkar. Günlük güneş enerjisi ile dünya aydınlatılabilmekte; yağışlar ile su döngüsü sağlanabilmekte ve de en önemlisi, fotosentez ile canlı yaşam sürdürülebilmektedir. Hayati önemdeki bu yıldızla endüstriyel manada enerji üretimi de mümkündür.

Güneş enerjisinin kullanım alanları saymakla bitmeyeceği gibi, güneş enerjisinin depolanabilmesi ve diğer enerji çeşitlerine dönüşebilmesi ısıl, mekanik, kimyasal ve elektrik yöntemlerle olur.

Isı depolama veya çevrimde; özgül ısı kapasitesi yüksek maddeler kullanılır.Su, yağ,çakıl taşı yatakları bunlar arasındadır. Mekanik depolamada ise; güneşle çalıştırılan bir pompa yada kompresör tarafından basılan yüksek basınçlı akışkan, uygun bir ortamda toplanır.Kimyasal depolamada hidrat tuzlarından yararlanılır. Elektrik depolamada ise enerji depolaması bataryalar (akü) ile yapılır.

Güneş enerjisinden yararlanmak için yapılması gereken düzeneklerin yatırım giderleri bugünkü teknolojik aşamada yüksek olduğundan dolayı FİŞ Jeneratör, sizler için en uygun fiyatlara sahip en kaliteli ürünleri seçerek, bütçenize olduğu kadar geleceğinize de yatırım yapmanıza vesile oluyor.

Güneş Enerjisi kategorisinde, monokristal ve polikristal güneş panellerine göz atabilirsiniz. Güneş panelleri temel olarak; üzerinde güneş enerjisini soğurmaya yarayan birçok güneş hücresi bulunduran bir enerji kaynağıdır. Örnek olarak; 6-30 panellik (1000 Watt) bir sistem, ihtiyaç olan yerlerde bir evin, 3000 watt'lık bir sistem ortalama bir binanın tüm elektrik ihtiyacını karşılayabilir.

Alışverişin güvenilir ve kolay adresi FİŞ Jeneratör, sizlere en kaliteli ve en uygun fiyatlardan ürünlerini, güneş enerjisi kategorisinde de sunmaya devam ediyor. Siz de, kredi kartı yöntemleri ve banka havalesi seçenekleriyle bu ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla

GÜNEŞ ENERJİSİ  78 adet ürün var.

Alt Kategoriler

 • AKÜLER
  AKÜLER

  Enerji hayatımızın vazgeçilmezi. İster yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı bir üretiminiz olsun istersen şebekeden alacağınız enerji. Enerji depolama, kesintilerde veya hayatı sürdürmeniz için en önemli araçlardan biridir.

  Jel aküler bu kapsamda kullanılan cihazlardır. Sitemizde jel akü fiyatlarını görebilir ürünleri inceleyip hemen satın alabilirsiniz. Jel aküler, bakımsız olmalarının yanı sıra bakım maliyeti yok gibidir, çok azdır Aküden asit dökülmesi gibi sorunları bulunmamaktadır. Titreşimli ortamlarda da rahatlıkla çalışmaya devam etmektedir. Kısmen hasar görse, veya kırılsa dahi çalışmaya devam eder. Hemen şarj edilmese dahi, derin deşarjdan tamamen geri çevirilebilir. Ayrıca çok az iç dirence sahiptir. Bu sayede alternatif enerji kaynaklarının (güneş, rüzgar) ürettiği enerjiyi sonra kullanmak depolayabilir.

  Derin Deşarj; akünün nominal kapasitesinin %20’si seviyesine gelecek şekilde deşarj olması durumudur. Fazla derin deşarj, akünün iç direncini arttırmaktadır. Bu sebeple plakaların sülfatlaşması oluşur. Bu neden de akü kapasitesine, çalışma ömrüne olumsuz etki eder.

  Kaliteli, uygun fiyatlı aküleri, jel aküler, marin tip aküleri AKÜLER kategorisi altında inceleyebilir, Fisjenerator.com'un uygun ödeme imkanlarıyla hemen satın alabilirsiniz.

 • HAZIR GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ
  HAZIR GÜNEŞ ENERJİSİ...

  Hazır Güneş Enerjisi Sistemleri

  Hazır güneş enerjisi sistemleri, güneş panelleri ve ilgili tesisatı ile birlikte satılan paket ve anahtar teslim sistemlerdir. Güneş panelleri, bilindiği üzere güneş enerjisini soğuran pek çok hücreye sahip olan aletlerdir. Soğurulan güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürürler. Sanılandan çok daha verimli ve uygun fiyatlı bir enerji ve ısıtma çözümüdür. Doğru paneller seçilir ve belirli bir kalite seviyesinin altına inilmezse, yalnızca 6 panel ile dahi ortalama büyüklükte bir evin enerji ihtiyacı karşılanabilir. 30 panellik bir hazır güneş enerjisi sistemi ise, tüm bir apartmana yetecek kadar elektrik üretebilmektedir. Sanılanın aksine, panellerin daima güneş almasına da gerek yoktur. Mevsimlere bağlı olarak farklı açılara çevrilerek, her mevsim ihtiyaçları olan enerjiyi almaları sağlanabilir.

  Hazır Güneş Enerjisi Sistemi Fiyatları

  Hazır güneş enerjisi sistemleri, kelimenin tam anlamıyla bir paket çözümdür. Tesisat içindeki her parçayı ayrı ayrı satın almanıza gerek kalmaz. Bu sayede hem hazır güneş enerjisi sistemi fiyatları daha uygun bir hale gelir ve hem de kısa süre içinde sistemi kullanmaya başlamanız mümkün olur. Bu sistemler, fotovoltaik ve termal olmak üzere iki farklı teknoloji kullanmaktadır. Hangi teknolojinin ve hangi sayıda panelin size uygun olduğuna bir uzmanın yardımıyla karar vermeniz en doğrusudur. Fiş Jeneratör uzmanları size hem tavsiyede bulunabilir ve hem de eviniz veya binanızın hazır güneş enerjisi sistemini baştan sona kurabilir.

 • INVERTÖRLER
  INVERTÖRLER

  İnvertör Cihazları

  İnvertör cihazları, en genel şekilde devrelerdeki frekansları düzenleyen ve bu sayede enerji tasarrufu yapılmasını sağlayan aletlerdir. Alternatif akımı doğru akıma, doğru akımı da alternatif akıma çevirebilirler. 3 fazlı çalışma sistemine sahip olan invertörler, gerilim ve frekansları düzgün bir şekilde ayarlamak için kullanılır. Nitekim ismi de zaten kelime anlamı olarak “frekans değiştirici” anlamına gelmektedir. Tüm invertör modelleri; 12V, 24V ve 48V doğru akıma sahip akü voltajını 230V alternatif akım 50 Hz voltajına çevirebilme özelliğine sahiptir. Enerji tasarrufu temel kullanım amaçları olsa da, invertör çeşitleri elektrik dalgalanmalarını azaltma ve kesintisiz, temiz enerji sağlama görevini de üstlenebilir.

  İnvertör Modelleri ve Fiyatları

  İnvertörler, 0.5 ile 2.000 Hz arasında düzenleme yapabilir. Gerilim dalgalanmalarını ortadan kaldırdıkları için, invertörlere bağlı şekilde çalışan cihazların verimliliği ile kullanım ömürleri uzar. En önemlisi de, daha az enerji ile çalışmaları mümkün olur. Sanılanın aksine, invertör modelleri elektrik enerjisi üretmek için kullanılmaz. Yani jeneratörler gibi alternatif bir enerji kaynağı değillerdir. 12 V kapasiteli bir aküye bağlı olarak çalışırlar ve bu aküden gelen enerjiyi 220 V alternatif akıma çevirirler. Pek çok farklı sektör ve sanayide kullanım alanları vardır. Fiş Jeneratör, güç ve enerji çözümleri bakımından ihtiyaç duyduğunuz tek adres olarak, en uygun invertör fiyatları ile dünya markalarına ait kaliteli ve uzun ömürlü invertörleri satışa sunmuştur.

 • ŞARJ KONTROL PANELLERİ
  ŞARJ KONTROL PANELLERİ

  Güneş enerjisi ile elektrik üretimi sistemlerinde, elektrik üretimi esnasında güneş panellerinden gelen elektrik akımını, kontrollü olarak aküye dolduran cihazlara verilen isim şarj kontrol cihazıdır. Belli bir DC voltajı, yine belli bir DC voltaj olarak regüle edip, akımı ilgili yerlere iletir. Bu ilgili nokta akü devresi veyadc akım ile çalışan elektronik bir cihazdır.

  Güneş şarj regülatörü, gelen akım ile  voltajı dengeler. Önemli bir diğer özelliği de  bu akımı belli bir süre (teknik olarak aküler doluncaya kadar) akülerin dolumu için iletmektedir. Aküler enerji ile dolumunu tamamladıktan sonra akımı keserecek aküleri kapasitesinin üzerinde şarja tabi kılmaz. Bu sayede akülerin ömürleri daha uzun olmaktadır. (aküler doluncaya kadar) akülere gönderir. Aküler dolduktan sonra akımı keser. Böylece, aküleri fazla şarja tabii tutmadan devre dışı bırakılır.

  Satın alma aşamasında ise şarj kontrol cihazları güneş paneli/panellerinden gelen akıma ve güce tercih edilmelidir. Pwm şarj kontrol cihazlarının da bir çok modeli bulunmaktadır. Bu cihazları dikkatle seçmeli ve markasına önem vermelisiniz. Şarj regülatörü, toplam sistem performansını ve ömrünü etkileyen hassas bir tamamlayıcı cihazdır. Genel güneş enerjisi sistem verimininin sadece panel verimi ile ilgili olmayıp tüm cihazların performansı ve kalitesi ile ilgili olduğunu belirtmeliyiz. Şarj kontrol cihazlarının seçimi toplam verim için çok önemlidir.

  Genel olarak belli bir güce kadar olan şarj regülatörleri için solar şarj kontrol cihazı olarak adlandırılmışken üst seviyedeki güçler için ise MPPT dediğimiz solar şarj cihazları bulunmaktadır.

  Şarj kontrol cihazı hakkındaki tanımlamalar ve hakkında bilgiler bu şekildedir. Lütfen güneş enerji sistemindeki en önemli komponentler arasında bulunan şarj kontrol cihazı seçimi yaparken dikkat edin. Çünkü solar sistemlerde çıkan yangınların en önemli sebeplerinden biriside bu cihazların yanlış seçimidir.

  ŞARJ KONTROL PANELLERİ kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

 • POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ
  POLİKRİSTAL GÜNEŞ...

  Polisilikon veya poli-Si olarak da adlandırılan polikristal silikon, fotovoltaik (güneş enerjisi) ve elektronik endüstrisi tarafından hammadde olarak kullanılmakta olup yüksek saflık derecesine sahiptir.

  Polisilikon, metalurjik dereceli silikondan Siemens prosesi diye bilinen bir kimyasal saflaştırma işlemi ile üretilir. Bu işlem, uçucu silikon bileşiklerinin damıtılmasını ve yüksek sıcaklıklarda silikata dönüşmesini içerir. Ortaya çıkan alternatif bir arıtım süreci akışkan yataklı bir reaktör kullanır. Fotovoltaik endüstride ayrıca kimyasal saflaştırma işlemleri yerine yükseltilmiş metalürjik sınıf silikon (UMG-Si) üretilmektedir. Elektronik endüstrisi için üretildiğinde, polisilikon, milyondan bir porsiyon (ppb) daha düşük saflık seviyeleri içerirken, polikristalin güneş sınıfı silikon (SoG-Si) genellikle daha az saftır.2013 yılı verilerine göre GCL-Poly, Wacker Chemie, OCI ve Hemlock Semiconductor gibi Çin, Almanya, Japonya, Kore ve Amerika Birleşik Devletleri'nden birkaç şirketin yanı sıra Norveç merkezli REC şirketi, yaklaşık 230.000 tonluk üretimin çoğunu oluşturmaktadır.

  Polisilikon hammaddesi  genellikle belirli boyutlardaki parçalara ayrılmış ve sevkıyattan önce temiz odalarda paketlenmiş büyük çubuklar, doğrudan çoklu kristal külçe içine dökülerek veya tek kristal körük büyümek üzere yeniden kristalleştirme işlemine tabi tutulur. Daha sonra ürünler ince silikon levhalar halinde dilimlenmiş ve güneş pilleri, entegre devreler ve diğer yarıiletken cihazların üretimi için kullanılmaktadır.

  Polisilikon, kristalitler olarak da bilinen malzemeye tipik metal pul etkisi veren küçük kristallerden oluşur. Polisilikon ve multisilikon eşanlamlı olarak sıklıkla kullanılırken, çoklu kristalli genellikle 1 mm'den daha büyük kristalleri belirtir. Çok-kristalli güneş pilleri, hızla büyüyen PV pazarında en yaygın kullanılan güneş pilleri türüdür ve dünya çapında üretilen polisilikonun çoğunu tüketirler. 1 megavat (MW) geleneksel güneş modüllerini üretmek için yaklaşık 5 ton polisilikon gereklidir. Polisilikon monokristal silikondan ve amorf silikondan farklıdır.

  Eviniz, bahçeniz, karavanınız, deniz araçlarınız üzerinde kullanılmak üzere aradığınız dünyaca ünlü markaların polikristal güneş panellerine ulaşmak artık çok kolay. FİŞ Jeneratör olarak doğa dostu enerji üretim tekniklerine ilginiz güneşi sevdiğimiz kadar çok. Siz de yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı enerjinizi üreterek dünyamıza en güzel katkılarınızı sunabilirsiniz.

  POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.


 • MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ
  MONOKRİSTAL GÜNEŞ...

  Monokristalin silikon, yüksek performanslı güneş panelleri üretiminde kullanılmaktadır Bazı durumlarda 2güneş panelleri yapısal kusurlarla ilgili olarak mikroelektronik sektöründe daha az talep görmesiyle birlikte, monokristalin güneş sınıfı (Sog-Si) güneş panellerinde sıklıkla kullanılır.
  Pazar payı

  2013'te monokristalin güneş panelleri % 36 pazar payıyla 12.600 megavat fotovoltaik kapasiteye ulaştı. Böylece polikristal silikon panellerinden biraz daha ucuz  teknolojik panel olarak dünya çapındaki pazar payı sıralamasında ikinci sırada yerini aldı.

  Mono-Si hücreler % 25.0'lik laboratuar ortamında verimleri ile; % 20.4 ile polisilikon hücrelerin, en gelişmiş CIGS hücrelerin (% 19.8), CdTe hücrelerin (% 19.6)  (ince film teknolojileri) önünde en yüksek ticari PVverimlerine sahiptir. Bu yüksek verimlilik, yer ve ağırlık gibi sorun haline uygulamalarda çok katmanlı güneş enerjisi hücreleri gibi diğer teknolojiler ile kombine edilebilir.

  2012'de mono-Si için yüzde 20'lik verim puanını geçen güneş modülü (panel) verimliliği teknolojik ilerlerme ile on yıllık bir dönem boyunca en az yüzde 5,5'lik bir iyileşme gelişmesi beklentisi içinde. Bir güneş paneli üretmek için kullanılan silikon gofret kalınlığı da önemli ölçüde azaldı.Bu nedenle üretiminde daha az hammadde ve daha az enerji gerekmektedir. Verimlilik artışı, kaynakların ve malzemelerin ekonomik kullanımı ile birlikte son on yıldaki fiyat düşüşünün ana itici gücü oldu.

  Teknoloji ve yeşil enerjinin mükemmel harmonisi olan güneş enerjisi, enerji üretimi ile dünyaya karbon salınımını azaltıyor.

  Siz de yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı enerjinizi üreterek dünyamıza en güzel katkılarınızı sunabilirsiniz.

  MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.


sayfa başına
1 ila 20 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.