Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

TOPRAK BURGU MAKİNELERİ
TOPRAK BURGU MAKİNELERİ

Tarımsal faaliyetler, zaman zaman insan doğasını zorlayıcı işleri beraberinde getirir. İster bahçenizi güzelleştirirken isterse de tarım alanında yaptığınız işlerde amatör veya profesyonel aletleri kullanmalıyız. Bu aletlerin tasarımında tek kişilik işler göz ününde tutularak kolayca yönetilebilen makineler herkesin istediği türden araçlardır. B...

Tarımsal faaliyetler, zaman zaman insan doğasını zorlayıcı işleri beraberinde getirir. İster bahçenizi güzelleştirirken isterse de tarım alanında yaptığınız işlerde amatör veya profesyonel aletleri kullanmalıyız. Bu aletlerin tasarımında tek kişilik işler göz ününde tutularak kolayca yönetilebilen makineler herkesin istediği türden araçlardır. Bu sayede kısa sürede daha fazla iş çıkarabilinir. Bazı zorlayıcı işleri bitirecek makineler ise iki kişiye göre tasarlanarak hızlı ve pratik şekilde uygulanabilmesi için geliştirilmiştir. Bu makinelerden olan toprak burgu makinaları önemli ve yararlıdır.

Toprak burgu makinaları burgulu uca sahip, dönen helezonlu vidalı ve delinen toprağı dışarıya atabilen benzin motorlu ve güçlü aletlerdir. Silindir gövdeleri paslanmaz malzemeden üretilmektedir. Burgu makinalarının bilinen en büyük boyları inşaat gibi iş sahalarında kullanılmaktadır. Toprak burgu makinesi sayesinde işler oldukça hızlı ilerlemektedir, sağladığı ciddi iş tasarrufu ile bir ayda yapabilecek işleri birkaç güne çekebilecek kadar güçlü ve dayanıklı motorlar bu hızlı iş görmenin temelinde yatmaktadır.

Toprak burgu makinalarının asıl kullanım alanı, tarım ve peyzaj işleridir. Bu makine sayesinde tarım faaliyet yapanlar işlerini çok kolaylaştırmaktadır. Toprak burgu makinaları  toprakta delik açarak bağ kütükleri veya genel bitki ve ağaçların yuvaya konulması, işaret levhası ve yol aydınlatma direkleri için çukur açma, seralarda ve çit yapımında yerleştirme işlemleri için oyuklar yapma ve buna benzeyen işler için boyutu değişken çapta oyuklar oluşturur. 8, 10, 15, 20 ve 40 cm çaplarında burgular sıkça tercih edilen modellerdir.

Güçlü motora sahip burgu makinaları ileri ya da ters dönüşlü olan kabiliyetlerine sahiptir. Güçlü motora sahip ve el ile kullanıma müsait olanları genellikle iki kişi tarafından kolaylıkla istenilen boyutlarda delik açmak, çukur oluşturmak için kullanılabilir. El kullanımında bazı markalar tarafından, tutma koluyla iki kişinin oyma işlemi yaptığı sırada biri kontrolünü kaybederse makinanın otomatik olarak bu durumu algılayıp duracağı şekilde emniyet güvenliği konulmuştur. Ayrıca tek kişilik kullanıma uygun olan ve daha küçük çaplı oyuklar açılmasını sağlayacak burgu makinaları da tercih edilebilir. Toprak burgu makinalarının güçlü olanlarında iki zamanlı motor kullanılmıştır ve iki zamanlı motorlu bu makinalarda yüksek devir ve performans ihtiyacına cevap verecek özellikler mevcuttur. Bu motorları tırpanlarda, ilaçlama makinalarında, motorlu testerelerde kullanılan modellerle aynıdır.

TOPRAK BURGU MAKİNELERİ
 kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

Daha Fazla

TOPRAK BURGU MAKİNELERİ  6 adet ürün var.