Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

Markaya göre listelediniz :  Ariens

Ariens Şirketi, uzun bir geçmişe sahip kar püskürtücüler, çim biçme makineleri ve ticari ve üst düzey tüketici pazarları için sıfır dönüşlü çim biçme makineleri üreten bir Brillion, Wisconsin merkezli ekipman şirketidir. Ariens kendisini "Beyaz Saray'ın çim biçme makinesi", "Lambeau Field resmi kar püskürtücüsü" ve "Kar Kralı" olarak gösteriyor.

Ariens Şirketi, tarihi boyunca birçok ürün geliştirme projesine girmiştir. En kalıcı ve başarılı ürünlerden biri Ariens Snow Thrower olmuştur.

Ariens Company, kar yağışı pazarına, Kuzeydoğu'da ev sahibi kar kaldırma için iki aşamalı bir kar püskürtücü isteyen bir Ariens distribütörünün çağrısıyla girdi. Ürün tasarımı 15 Aralık 1959'da başladı ve Mart 1960'a kadar bir prototip tamamlandı. Test modelleri, Snowbelt boyunca dağıtıcılara gösterildi. Şirket,  sezon başında 1.860 adet üretim yaparak Temmuz 1960'da üretime başlamıştır. Bu ilk birimlerin tahrik sistemleri ile ilgili sorunları vardı ve bugün hala kullanımda olan bir sürtünme tahrik sistemi ile değiştirilmesi gerekiyordu. O sene şirkete büyük mali sıkıntı kattı, ancak Ariens hayatta kaldı.

Önceleri Ariens birimleri, ağır bir çelik körük ve tırmık (burgu) tasarımı kullanmıştır.

Tecumseh motorları 1960'tan 2009'a kadar Ariens makinelerinin % 95'inde kullanıldı. Briggs & Stratton motorları ve diğer modeller kullanıldı. Aralık 2008'de Tecumseh, üretimi yavaşlatmaya başladı ve 2009 model yılı Tecumseh motorlarını alan son model oldu. 2010 yılında Briggs & Stratton, Ariens makineleri için motorların ana tedarikçisi oldu. Birkaç yıl sonra, Güney Carolina'nın Sıvı Yakma Teknolojisi (LCT), Tecumseh adının ve takımların haklarını satın aldı ve kar makineleri için motorlarını yeniden başlattı. Temel model makineleri LCT motorlarla donatıldı ve daha gelişmiş makineler Briggs & Stratton tarafından desteklendi. 2016 itibariyle Ariens Sno-Thro makineleri ABD'de üretildi, ancak makineleri çalıştıran tüm motorlar Çin'de üretildi. 2017 model yılı için bir elektronik yakıt enjeksiyon motoru tanıtıldı.

1970'lerin sonunda Ariens, her sezon 100.000'den fazla Sno-Thro makinesi üretti. Kasım 2005'te şirket, kilometre taşı iki milyonuncu Sno-Thro makinesini üretti. 2012'de Ariens üç milyonuncu Sno-Thro üretti ve halka açık bir kutlama yaptı.

Ariens çim traktörleri genel olarak bağımsız sol ve sağ tekerlek sürücüleri ile karakterize edilir. 

1 ila 2 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.